Alvaro Morata nie chciał odejść z Juventusu Turyn

0
alvaro-morata

Alvaro Morata od kilku miesięcy jest piłkarzem Chelsea Londyn, w której radzi sobie bardzo dobrze. Jego kariera mogła potoczyć się jednak zupełnie inaczej, co zdradził w wywiadzie dla “La Gazetta dello Sport”.

Alvaro Morata zawodnikiem Realu Madryt został jeszcze w czasach juniorskich – w 2008 roku. Piłkarz nie był dostatecznie zadowolony z wymiaru czasowego, który dostawał na Santiago Bernabeu, przez co w 2014 roku postanowił zdecydować się na zmianę barw klubowych i odszedł do Juventusu Turyn. Reprezentant Hiszpanii w barwach “Starej Damy” radził sobie przyzwoicie, jednak po dwóch latach wrócił do Madrytu.

Zawodnik w wywiadzie dla “La Gazetta dello Sport” zdradził, że wcale nie był zadowolony z faktu, iż wrócił do klubu ze stolicy Hiszpanii:

– Wróciłem do Realu Madryt, ponieważ w kontrakcie zapisane były pewne porozumienia, które trzeba było respektować. Moje rozczarowanie było olbrzymie, w zasadzie wróciłem do punktu wyjścia. Traktowali mnie jak dzieciaka, którym byłem dwa lata wcześniej, zanim trafiłem do Juventusu.

Piłkarz Chelsea Londyn przyznał także, że był zakochany we Włoszech i gdyby to od niego zależało, to nigdy by nie odszedł z Juventusu:

– Znakami rozpoznawczymi Juventusu są zwycięska mentalność oraz wspaniały profesjonalizm. Moje dwa sezony w „Juve” były wspaniałe. Trafiłem tak jako chłopiec, a odszedłem jako prawdziwy piłkarz. Dla Hiszpanów Włochy są najlepszym krajem, w jakim można żyć. Tam jest wszystko: piękno, historia, sztuka, kuchnia, moda. Gdyby to ode mnie zależało, nigdy nie opuściłbym Włoch i Juventusu.

Morata w tym sezonie zagrał w 13 meczach, w których zdobył siedem bramek. 25-latek szansę na poprawienie bilansu będzie miał we wtorek, kiedy to Chelsea Londyn zagra z AS Roma. Bukmacher Fortuna na wygraną “The Blues” oferuje kurs @ 2.67.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułJarosław Niezgoda dostanie szansę od Adama Nawałki? “Nie obrażę się na powołanie”
Następny artykułSebastian Szymański na dłużej w Legii Warszawa