Alan Pardew – pięć porad dla nowego trenera West Bromwich Albion

0

Alan Pardew kilka dni temu został ogłoszony nowym menadżerem West Bromwich Albion. Jego głównym celem będzie wydobycie drużyny ze strefy spadkowej Premier League.

West Bromwich Albion w tym sezonie znalazło się w sporym kryzysie. Wprost trzeba powiedzieć, że Tony Pulis się wypalił w tej pracy. Zespół przed sezonem wzmocniono (między innymi Grzegorzem Krychowiakiem), ale nie pomogło to w osiąganiu lepszych wyników. Pulis stracił pomysł na grę drużyny, czego nie wytrzymali włodarze klubu i zwolnili go 20 listopada. Po kilku dniach poszukiwań nowym szkoleniowcem popularnych “The Baggies” został były szkoleniowiec Newcastle United oraz Crystal Palace – Alan Pardew.

Przed doświadczonym trenerem trudne zadanie – przedstawiamy pięć zadań, które musi wykonać, aby zmienić grę pogrążonej w kryzysie drużyny.

Zwiększ atrakcyjność gry

Nie jest zbiegiem okoliczności, że właściciel WBA, John Williams, w oświadczeniu, w którym poinformował o zatrudnieniu Pardewa, napisał, iż ma nadzieję, że nowy szkoleniowiec będzie w stanie nauczyć drużynę “dynamicznej piłki nożnej”, czego żądają zwolennicy klubu.

Styl, który drużyna prezentowała pod wodzą Pulisa, zawsze był poddawany dyskusji. Do kiedy były odpowiednie wyniki, to pretensje były mniejsze – zwiększyły się one, gdy wyników zabrakło. Nie ma wątpliwości co do tego, że kibice na The Hawthorms w ostatnich latach narzekali na brak rozrywki. Oni po prostu chcą zobaczyć bardziej ofensywny futbol.

Wygraj kilka meczów

Być może większym problemem jest to, że fani chcieliby zobaczyć zwycięski futbol. Fani “The Baggies” oczekują więcej zwycięstw, a w ostatnim czasie ich praktycznie nie było. West Bromwich Albion wygrało dwa z 21 spotkań – wprawdzie dwa ostatnie mecze, w których drużyna była prowadzona przez Gary'ego Megsona, napawały optymizmem, ale ostatecznie zakończyły się remisami. Jeśli zespół pod wodzą Pardewa nie wygra kilka meczów, to znajdzie się on w gronie kandydatów do opuszczenia Premier League.

Zwiększ pewność siebie

West Bromwich Albion z Newcastle United prowadził 2:0, a pomimo to wynik zakończył się remisem 2:2 – to jest pokaz tego, że drużynie brakuje pewności siebie. Bez wątpienia to jest cecha, której nie brakuje Pardewowi. Jeśli w West Bromwich uda mu się powtórzyć to, czego dokonał w Crystal Palace – 10 zwycięstw w pierwszych 15 meczach, to fani będą zachwyceni. – Myślę, że on poprawił naszą wiarę w siebie i dzięki temu każdy z nas dał z siebie maksimum – powiedział wtedy Jason Puncheon o Pardewie.

Popraw posiadanie piłki

Jeśli Pardew musi się skupić na jakimś aspekcie gry, to bez wątpienia do poprawy jest utrzymywanie się przy piłce. Niesamowite jest to, że minęły prawie dwa lata, odkąd West Bromwich Albion wygrało mecz, w którym miało więcej niż 50 proc. posiadania piłki.

W rzeczywistości “The Baggies” w ostatnich 54 z 57 meczów w Premier League mieli mniejsze posiadanie piłki od rywali. Pardew lubi, gdy jego zespół gra z kontry, ale poprawienie utrzymywania się przy piłce może spowodować, że fani uwierzą w poprawę pod jego wodzą.

Osiągnij sukces w pucharach

Tajemnicą nie jest, że głównym oraz koniecznym celem, który jest stawiany przed Pardewem, jest utrzymanie zespołu w Premier League. Jednak nowy menadżer nie powinien lekceważyć rozgrywek pucharowych, bo to od jakiegoś czasu jest powodem niepokoju dla kibiców.

Taniec Pardewa na Wembley jest jednym z tych rzeczy, które trudno zapomnieć. Jego Crystal Palace było 10 minut od triumfu w FA Cup. Jeśli podobny sukces udałoby mu się powtórzyć w West Brom, to zyskałby spore zaufanie.

Wniosek

Pardew ma reputację trenera, który potrafi sprawić, żeby jego drużyna zanotowała zwycięską serię, ale także często jego zespołowi przytrafiają się kryzysy. Doświadczony szkoleniowiec w Crystal Palace pokazał, że gdy dostanie dobrą grupę zawodników, to dając im większą swobodę, jest w stanie osiągnąć sukces.

To może być dobra wiadomość dla specyficznych zawodników, a do tego grona należy zaliczyć wcześniej wspomnianego Krychowiaka czy Matty Philipsa. Pardew ma mało czasu i musi wpłynąć na zespół przed meczami z Crystal Palace (bukmacher Fortuna na wygraną West Brom oferuje kurs @ 2.46) i Swansea, gdyż następnie czekają go starcia z Liverpoolem i Manchesterem United.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 275
Następny artykułDominik Nagy zostanie wypożyczony!