Adam Nawałka – Wszyscy zawodnicy zasłużyli na słowa pochwały

0
Adam Nawałka

Reprezentacja Polski w czwartkowym meczu pewnie pokonała Armenię, dzięki czemu zdecydowanie przybliżyła się do awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Rosji. Adam Nawałka na konferencji prasowej nie ukrywał zadowolenia z gry zawodników, a także wytłumaczył dlaczego zdecydował się skorzystać z usług Wojciecha Szczęsnego.

Przed meczem dziewiątej kolejki eliminacji mówiło się, że Armenia u siebie jest groźnym rywalem – tymczasem Biało-czerwoni rozegrały świetne spotkanie, rozgromili rywali i tym samym po raz pierwszy w historii wygrali na terenie Ormian. Zadowolony z gry polskich piłkarzy jest selekcjoner Adam Nawałka, który wypowiadał się o nich w samych superlatywach:

– Bardzo jesteśmy zadowoleni z trzech punktów, taki był cel w tym meczu. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na słowa pochwały, od początku do końca walczyli z pełną determinacją. Byli świetnie zmotywowani i, co ważne, podeszli z chłodną głową. W kontekście ostatniego meczu byli zawodnicy zagrożeni żółtą kartką, a tak mam do dyspozycji wszystkich zawodników.

Nawałka zabrał głos także w sprawie Roberta Lewandowskiego. Piłkarz Bayernu Monachium strzelił Ormianom trzy bramki i tym samym został samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców reprezentacji Polski:

– Robert jak zwykle był fantastyczny, bo jest fantastyczny dla całej drużyny. Zapisał się w historii, a ja mogę się tylko cieszyć, że cały czas jest z nami. Myślę, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a to co najlepsze jeszcze przed nim.

Dla wielu zaskoczeniem była obsada bramki. W pierwszym składzie wybiegł Wojciech Szczęsny, a na ławce zasiadł Łukasz Fabiański, który w Premier League zbierał dobre noty:

–  Jeżeli chodzi o bramkarzy, to mam pełne zaufanie do Łukasza Fabiańskiego i Wojtka Szczęsnego. Dzisiaj po prostu podjąłem decyzję, że bronił będzie ten drugi. Monitorujemy ich w rozgrywkach, patrzymy na treningi. Mamy zawsze plan gry, do niego dostosowujemy jedenastkę. Wszyscy są gotowi i wiem, że mogę na tych zawodników liczyć, rozegrają oni najlepszy mecz, także ci, którzy wchodzą z ławki rezerwowych.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułNajbardziej popularne imię w erze Premier League to…
Następny artykułGrzegorz Krychowiak – Ważne jest dla mnie, że mogłem coś dać tej drużynie