Adam Nawałka stracił pracę! Kto go zastąpi?

0
adam nawałka

Po nieudanych mistrzostwach świata Adam Nawałka i Zbigniew Boniek zadecydowali, że wraz z końcem lipca 60-latek przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski w fazie grupowej mistrzostw świata przegrała z Senegalem i Kolumbią i bardzo szybko straciła szansę na awans do 1/8 finału. Adam Nawałka po fatalnym występie jego drużyny na wielkim turnieju oddał się do dyspozycji zarządu PZPN, a ten podjął dziś decyzję.

– Zdecydowaliśmy, że Adam Nawałka będzie trenerem do 30 lipca tego roku. Od września musimy ruszyć do dalszej pracy. Chciałbym szczerze podziękować trenerowi za 5 lat pracy. Brak selekcjonera powoduje też zmiany w sztabie, ale mamy czas, by o tym myśleć – powiedział Zbigniew Boniek.

Kto może zostać kolejnym selekcjonerem reprezentacji Polski? Bukmacher LvBet przygotował ofertę właśnie na tę okoliczność, a według naszego sponsora faworytem do objęcia sterów po Adamie Nawałce jest Gianni De Biasi – kurs na taki scenariusz to 3,00. 62-latek przez sześć lat był trenerem reprezentacji Albanii i wprowadził ją na mistrzostwa Europy w 2016 roku, co było historycznym osiągnięciem. Następny na liście jest Cesare Prandelli, który w 2012 roku wprowadził Włochów do finału Euro – kurs na jego zatrudnienie to 3,50. Kto jeszcze jest w gronie faworytów? Kurs na to, że kadrę obejmie Michał Probierz to 6,00, a tak samo wyceniana jest kandydatura Jacka Magiery.


Już dziś Szwecja zmierzy się ze Szwajcarią, a Kolumbia zagra przeciwko Anglii. Analizy przedmeczowe i propozycje typów do tych spotkań znajdziecie oczywiście w serii “Mundial TYPY”!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

 

Poprzedni artykułRaheem Sterling – To wszystko było moim marzeniem
Następny artykułAdam Nawałka – Popełniłem wiele błędów