Adam Nawałka przetestuje nowe ustawienie

0
Adam Nawałka Zbigniew Boniek

Według informacji podawanych przez “Przegląd Sportowy” Adam Nawałka w listopadowych spotkaniach towarzyskich przetestuje nowe ustawienie taktyczne reprezentacji.

Już 10 listopada podopieczni Adama Nawałki zagrają z Urugwajem w Warszawie, a trzy dni później w Gdańsku podejmą Meksyk. Podczas jednego z tych spotkań selekcjoner reprezentacji Polski zamierza przetestować do tej pory nieużywane ustawienie 3-5-2.

W grze naszej kadry widać już wypracowane automatyzmy i schematy. Przed tak ważnym turniejem jak mistrzostwa świata lepiej mieć jednak przygotowanych więcej możliwości ustawienia. Właśnie dlatego Nawałka zamierza spróbować gry z trzema środkowymi obrońcami. Do tej pory nasza reprezentacja grała w systemach 4-4-2 lub 4-2-3-1, zależnie od tego czy do dyspozycji trenera był Arkadiusz Milik.

Kto w takim wypadku ma zagrać w formacji defensywnej obok dwóch pewniaków – Kamila Glika i Michała Pazdana? Według dziennikarzy “Przeglądu Sportowego” są trzy możliwości. Najbardziej prawdopodobne, że trzecie miejsce w obronie zajmie Thiago Cionek, a w przyszłości ewentualnie Marcin Kamiński, który obecnie boryka się z kontuzją.

Innym wariantem może być ustawienie na pozycji prawego środkowego obrońcy Łukasza Piszczka, który byłby wspomagany przez grającego na prawym skrzydle Jakuba Błaszczykowskiego lub Bartosza Bereszyńskiego.

Jak podoba Wam się ten pomysł? Według nas taka taktyka jak najbardziej mogłaby się sprawdzić w ewentualnym starciu z bardzo trudnym rywalem. Tym bardziej, że w eliminacjach do mundialu nasza linia defensywna często zawodziła i nie radziła sobie przy stałych fragmentach gry.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 252
Następny artykułAntonio Conte – To brak szacunku do nas!