Adam Nawałka – Kompletnie mnie nie martwi brak gola

0
Adam Nawałka

Reprezentacja Polski ma już za sobą ostatnie tegoroczne spotkania. Podopieczni Adama Nawałki w meczach towarzyskich z Urugwajem i Meksykiem nie zdobyli zwycięstwa, a dodatkowo nie strzelili nawet bramki. Selekcjoner Biało-czerwonych przyznał, że nie jest zmartwiony z tego powodu.

Już przynajmniej od kilkunastu dni było wiadomo, że mecze z Urugwajem oraz Meksykiem będą służyć temu, aby Adam Nawałka mógł sprawdzić nowych zawodników, którzy aspirują do gry w reprezentacji. Tak właśnie było – selekcjoner w obu spotkaniach dał szansę mniej doświadczonym graczom, co spowodowało, że chcąc nie chcąc, gra odbiegała od tego, co prezentuje pierwszy skład.

Nawałka na pomeczowej konferencji prasowej został zapytany o to, czy martwi go fakt, że jego drużyna, pod nieobecność największej gwiazdy, Roberta Lewandowskiego, nie zdobyła ani jednej bramki. Opiekun reprezentacji Polski przyznał, ze take mecze mają inny cel:

– Kompletnie mnie to nie martwi. Jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że takie mecze, które rozgrywane są po wywalczeniu awansu do mistrzostw świata, służą selekcji oraz sprawdzeniu innych systemów gry. Chcieliśmy sprawdzić ustawienie z trójką obrońców. Z Urugwajem wyglądało to całkiem dobrze, ale z Meksykiem już gorzej. To jednak drużyna ze światowej czołówki. Na pewno wyciągniemy z tego wnioski.

Opiekun naszej reprezentacji jest zadowolony z faktu, że może korzystać z coraz większej liczby młodych oraz nowych zawodników, który dorównują poziomowi tym, którzy w kadrze są już od dłuższego czasu. Nawałka pochwalił także Piotra Zielińskiego, który według niego zanotował ogromny progres:

– Mamy młodych zawodników, którzy harmonijnie się rozwijają. Mam na myśli Zielińskiego, który zrobił ogromny postęp w porównaniu do gry na Euro 2016. Podobna droga przed pozostałymi. Selekcja została poszerzona. W porównaniu do podstawowego składu z meczu z Portugalią na Euro 2016 w Gdańsku wystąpiło tylko dwóch graczy w pierwszej jedenastce. Mecz pokazał dużą różnicę pomiędzy nami a Meksykiem. Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułMarco Silva nie trafi do Evertonu, Unsworth dostanie szansę?
Następny artykułJakub Błaszczykowski – Każda porażka czegoś uczy