adam nawałka

W ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami świata Polacy pokonali Litwę 4:0. Co tuż przed wylotem do Rosji miał do powiedzenia Adam Nawałka?

Reprezentacja Polski po dwóch trafieniach Roberta Lewandowskiego i bramkach Dawida Kownackiego oraz Jakuba Błaszczykowskiego wysoko pokonała Litwę. Adam Nawałka i jego kadra zakończyli przygotowania do mundialu, a selekcjoner naszej kadry zdecydował się na ich podsumowanie:

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu przygotowań, które nadal prowadzimy. To był sprawdzian generalny przed meczem z Senegalem. On jest pierwszym celem. Po trudnym zgrupowaniu w Arłamowie superkompensacja nastąpi, ale dopiero podczas mistrzostw świata. Przed nami wciąż wiele trudnej pracy, by być przygotowanym do rywalizacji.

Adam Nawałka po spotkaniu z Litwą rozmawiał z przedstawicielami mediów na wiele tematów, a wśród nich nie mogło zabraknąć Kamila Glika, który w błyskawicznym tempie zdrowieje i jednak pojedzie na mistrzostwa świata:

– Powrót Kamila to dla nas bardzo pozytywna informacja. On cały czas jest z nami, a jego nastawienie jest fantastyczne. Rehabilitacja przebiega bardzo szybko i musi być gotowy na ostatni mecz fazy grupowej. Zawodnicy jadą do Rosji po to, by walczyć od początku do końca. Kamil wykonał tytaniczną pracę, za siedem dni ma wrócić do treningów piłkarskich.

Selekcjoner naszej kadry odniósł się także do systemu VAR, który podczas dzisiejszego starcia był wielokrotnie wykorzystywany:

– Z systemem VAR trzeba się zaprzyjaźnić, to ważne podczas mundialu, by nie dochodziło do nieporozumień. Ta innowacja wzbudza tylko pozytywne emocje u mnie. Przygotowaliśmy się do tego, mieliśmy w Arłamowie prezentację. To było bardzo wartościowe, tak samo jak gra wewnętrzna z tym systemem.


Reprezentacja Polski pierwszy mecz na mundialu rozegra już 19 czerwca, a jej rywalem będzie Senegal. Według oferty bukmachera LvBet faworytem tego meczu będą właśnie podopieczni Adama Nawałki – kurs na ich wygraną wynosi 2,30, remis wyceniany jest na 3,20, a zwycięstwo Sadio Mane i spółki na 3,35. Stawiaj na ten mecz w nowej aplikacji mobilnej LvBet!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł