Adam Nawałka

Reprezentacja Polski przyleciała już do Soczi, a Adam Nawałka wziął udział w kolejnej konferencji prasowej – co do powiedzenia miał trener naszej kadry?

Tuż po meczu towarzyskim z Litwą reprezentacja Polski wyleciała do Rosji, gdzie za niecały tydzień rozpocznie rywalizacje w grupie H mistrzostw świata. Adam Nawałka wierzy w swój zespół, który jego zdaniem może osiągnąć dobry wynik:

– Wierzę, że jesteśmy w stanie zrobić dobry wynik, spełnić nasze marzenia. Po kilkunastu latach posuchy wracamy na mistrzostwa świata i chcemy, by nasi kibice zapamiętali nas jak najlepiej.

Selekcjoner naszej kadry wypowiedział się także na temat szczegółów rehabilitacji Kamila Glika. Adam Nawałka doskonale zna tego typu urazy i wie, że przed doświadczonym obrońcą dużo pracy:

– Kamil jest bardzo ważny nie tylko na boisku, jego obecność jest dla nas niezwykle istotna. Doskonale znam jego przypadek, miałem podobną kontuzję. Wiadomość o jego powrocie bardzo nas ucieszyła. Jeśli tylko powie, że jest gotowy, będzie grał na 100 procent. Do Kamila będzie przeznaczony jeden trener i jeden fizjoterapeuta, chcemy, by wrócił w ciągu sześciu dni.

Na spotkaniu z przedstawicielami mediów nie zabrakło także tematu innych graczy, którzy w ostatnim czasie borykali się z urazami:

– Kontuzja Rafała Kurzawy nie jest poważna, za 2-3 dni powinien wrócić do treningów z drużyną. Jeśli chodzi o przygotowanie Jakuba Błaszczykowskiego oraz Arkadiusza Milika, to nie ma z nimi żadnego problemu.


Reprezentacja Polski pierwszy mecz na mundialu rozegra już 19 czerwca, a jej rywalem będzie Senegal. Według oferty bukmachera LvBet faworytem tego meczu będą właśnie podopieczni Adama Nawałki – kurs na ich wygraną wynosi 2,30, remis wyceniany jest na 3,20, a zwycięstwo Sadio Mane i spółki na 3,35. Stawiaj na ten mecz w nowej aplikacji mobilnej LvBet!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł