Mundial 2018: Szwecja – Anglia (relacja na żywo)

0
Mundial relacja

Przed nami ostatni dzień ćwierćfinałowych zmagań. O godzinie 16:00 na boisko wybiegną reprezentanci Szwecji i Anglii. Czy ekipa Garetha Southgate'a wytłumaczy Skandynawom, że ci nie mają wystarczającej jakości piłkarskiej by grać na mundialu i futbol zacznie wracać do domu, czy jednak będziemy świadkami niespodzianki? Zapraszamy na relację!

ZOBACZ nasze typy do meczu: Rosja – Chorwacja

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC MECZU! ANGLIA WYGRYWA ZE SZWECJĄ 2:0.

Szwecja w drodze na rosyjski mundial pokonała Holandię i Włochy. W grupie wyprzedziła Meksyk i Niemcy, ale w ćwierćfinale zabrakło jej już piłkarskiej jakości i odpali z turnieju po porażce 0:2. Bramki strzelali Harry Maguire i Dele Alli. Anglicy czekają teraz na mecz o 20:00, który wyłoni ich półfinałowego rywala. Futbol nie był jeszcze tak blisko domu.

90′ + 4 – Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Larsson za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

90′ + 3 – Anglia czeka na ostatni gwizdek, a jej kibice odśpiewują hymn.

90′ + 1 – Sędzia dolicza pięć minut, a na boisku witamy Marcusa Rashforda, który zmienił Sterlinga.

90′ – Nie.

90′ – Rzut wolny dla Szwecji blisko pola karnego. Czy to ten moment dla Skandynawów?

89′ – Sterling i Delph nie dogadali się w polu karnym Szwecji i piłka wyleciała poza boisko. Dobrą okazję zmarnowali Anglicy.

88′ – Na trybunach słychać śpiewy angielskich kibiców.

87′ – Żółtą kartkę otrzymał Harry Maguire za faul na Johnie Guidettim.

82′ – Lingard spróbował strzału, ale trafił prosto w obrońcę i Olsen nie musiał interweniować.

80′ – Chyba nic się już nie wydarzy.

77′ – Już wszystko wróciło do normy. Anglia znowu przeważa. Kieran Trippier płasko dośrodkowuje w pole karne, ale do piłki pierwszy dopada szwedzki obrońca i ratuje sytuację. Chociaż do piłki doszedłby wtedy Sterling, a ten dzisiaj mógłby nie trafić na pustą.

73′ – Anglicy się zdekoncentrowali. Czy Szwedzi to wykorzystają?

71′ – Jedna z nielicznych akcji reprezentacji Szwecji. Dośrodkowanie z lewej strony wybija jednak Harry Maguire. Po chwili swoją okazje ma Marcus Berg, który odwrócił się z piłką i oddał strzał na bramkę. Jednak Jordan Pickford znowu genialnie interweniuje! Bramkarz Anglików jest dzisiaj niesamowity.

69′ – Nic nie wskazuje na to, żeby Szwecja miała cokolwiek osiągnąć w tym meczu. Przed chwilą strzał Dele Alliego zablokował Granqvist.

Już wiemy dla kogo strzela Dele Alli:

65′  – Zmiany w Szwecji. Schodzą Toivonen i Forsberg, a na boisku zameldowali się John Guidetti i Martin Olsson.

62′ – Szwecja mogła zmniejszyć stratę! Strzał Claessona jednak w genialny sposób broni Pickford, który dzisiaj jest nie do pokonania! Wspaniale Anglik spisuje się na linii.

59′ – GOOOOOOL! Za każdym razem jak narzekamy na tempo meczu, to wpada bramka. Chyba zaczniemy robić to częściej! Jesse Lingard zagrywa piłkę górą do Dele Alliego, a ten głową podwyższa wynik spotkania. Futbol wraca do domu?

Nawet TVP Sport robi sobie “jaja” z tego meczu:

56′ – Anglia przejęła kontrolę nad meczem i chce jak najszybciej zdobyć drugą bramkę, żeby nie powtórzył się scenariusz z meczu przeciwko Kolumbii.

PS. Tak było:

54′ – Przed chwilą zagotowało się w polu karnym Szwedów. Maguire dwa razy dogrywał piłkę głową, ale najpierw Sterlingowi nie wyszedł strzał z przewrotki, a następnie obrońca wybił piłkę jak najdalej tylko mógł.

51′ – Raheem Sterling sfaulował w powietrzu Andreasa Granqvista, co przy wzroście obu zawodników było nie lada wyczynem.

47′ – Szwedzi rzucili się do ataku i oddali pierwszy celny strzał na bramkę Jordana Pickforda. Marcus Berg wygrywa pojedynek główkowy, ale bramkarz Evertonu pokazuje swoje umiejętności i broni uderzenie napastnika.

46′ – Czas na drugą połowę!

Garść statystyk po pierwszej połowie:

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Anglia prowadzi 1:0 po bramce Harry'ego Maguire'a, jednak emocji w tym meczu jest jak na grzybobraniu. Oby w drugiej połowie spotkanie nam się rozkręciło.

45′  – W samej końcówce Sterling miał idealną szansę na zdobycie bramki. Jednak Anglik kompletnie się pogubił i zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Zaledwie rzut rożny. Synowie Albionu założyli Szwecji hokejowy zamek i nie dają za bardzo im pograć.

40′ – Pięć minut do końca pierwszej połowy. Szwecja próbuje, ale bezskutecznie. Anglicy spokojnie czekają na kolejną okazję do strzelenia bramki. Nie było zbyt wielu przerw, więc nie spodziewamy się, żeby sędzia cokolwiek doliczył.

Gol na 1:0:

35′ – Szwedzi mają duży problem. Dopóki był remis, to mogli się bronić i czekać na kontry. Teraz muszą się otworzyć i ruszyć do ataku, a to na tym mundialu nie jest ich mocną stroną.

30′ – GOOOOOL! Rzut rożny dla Anglii w 30. minucie. Ashley Young dorzuca piłkę w pole karne, tam najwyżej wyskakuje Harry Maguire, który głową pokonuje szwedzkiego bramkarza.

30′ – Mecz dla koneserów. Anglicy próbują skruszyć defensywę Szwedów wrzutkami w pole karne, ale zawodnicy w żółtych koszulkach wybijają każdą piłkę.
26′ – Bramka zdecydowanie otworzyłaby nam ten mecz. Anglicy na razie mają lekką przewagę, ale grają zbyt statycznie. Nie wymieniają się pozycjami i nie widać u nich ciągu na bramkę. W okolicach pola karnego Szwedów dochodzi duża nerwowość. Widać, że są młodą ekipą.
23′ – Mecz trochę się rozkręcił, ale dalej nie mieliśmy żadnej klarownej sytuacji. Czas na ciekawostkę:

19′ – Kontra Anglików. Sterling dobrze ruszył z piłką, zagrał do Harry'ego Kane'a i ten zdecydował się na strzał zza pola karnego. Niecelnie. Piłka o dobry metr minęła lewy słupek bramki.
17′ – Brak konkretów. Obawiamy się, że ten mecz nawet na moment nie nawiąże do wczorajszego starcia Belgii z Brazylią.
12′ – Mamy pierwszy strzał! Na uderzenie z dystansu zdecydował się Claesson, ale posłał piłkę Panu Bogu w okno.
10′ – Anglia gra po obwodzie, Kyle Walker decyduje się na dośrodkowanie, ale – delikatnie mówiąc – nie wyszło mu to i Olsen bez kłopotu interweniuje.
7′ – Dele Alli odebrał przed chwilą piłkę rywalowi blisko pola karnego, ale wykonał złe podanie i futbolówkę spokojnie złapał bramkarz.
6′ – Nic ciekawego się nie dzieje. Anglicy w rozegraniu, a reprezentacja Szwecji stosuje pressing od połowy boiska. Widać, że Skandynawowie liczą głównie na kontry.
3′ – Obie ekipy zagościły na chwilę na połowie swojego przeciwnika, ale na razie bez żadnego strzału na bramkę.
1′ – Zaczynamy!

W międzyczasie przypomnijmy sobie najładniejszego gola, który padł w meczach pomiędzy tymi ekipami:

Przy okazji wielkiego pojedynku doszło do bardzo ciekawego zakładu pomiędzy Zlatanem Ibrahimoviciem, a Davidem Beckhamem. Przeczytacie o nim tutaj. Poza tym szwedzki napastnik stwierdził, że to Szwecja zostanie mistrzem świata, gdyż bardzo ciężko jest im strzelić gola. Jak będzie naprawdę? Zobaczymy o 16:00!