Kolejny problem Borussii Dortmund. Mario Goetze nie zagra do końca roku

0

Mario Goetze nie będzie najlepiej wspominać sobotnich derbów Zagłębia Ruhry, w których Borussia Dortmund prowadziła z Schalke 4:0, a pomimo to oba zespoły podzieliły się zdobyczą punktową. Dla pomocnika był to także ostatni mecz w tym roku – wszystko ze względu na kontuzję, której nabawił się w jego trakcie.

Borussia Dortmund w ostatnich tygodniach znalazła się w sporym kryzysie – drużyna zawodzi zarówno w Lidze Mistrzów, jak i w Bundeslidze, gdzie nie wygrała meczu od sześciu spotkań. Wszystko wskazywało, że zmieni się to w sobotę, kiedy to popularni “Borusse” prowadzili z Schalke 4:0. Taka przewaga jednak nie wystarczyła, bowiem mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Drużyna wraz z trenerem Peterem Boszem na czele jest ogromnie krytykowana. Na domiar złego szkoleniowiec w najbliższych tygodniach nie będzie mógł skorzystać z usług strzelca jednej z bramek w sobotę – Mario Goetze. Niemiec w 78. minucie opuścił murawę z powodu urazu.

Badania, które przeprowadzono w poniedziałek, wykazały, że piłkarz naderwał więzadła w prawej kostce. Goetzego czeka sześć tygodni przerwy, co oznacza, że nie wybiegnie już na boisko w tym roku. Dodatkowo nie wiadomo, czy będzie w stanie od początku uczestniczyć w przygotowaniach do rundy wiosennej.

25-latek może mówić o sporym pechu, bowiem stracił pierwszą część tego roku z powodu zaburzeń metabolicznych. Reprezentant Niemiec w tym sezonie rozegrał 15 meczów we wszystkich rozgrywkach i strzelił w nich jedną bramkę oraz zanotował cztery asysty.