Bundesliga – Schalke bez problemów wygrywa z Mainz

0
bundesliga_20_10

Spotkanie Schalke – Mainz było drugą okazją do wykazania się na boiskach Bundesligi dla ‘policjantki z gwizdkiem', czyli Bibiany Steinhaus. I po raz drugi ze swojej roli wywiązała się bardzo dobrze, udowadniając, że miejsce wśród sędziów najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech jej się należy.

Sam mecz nie należał do najtrudniejszych do nadzorowania. Obserwowaliśmy, co prawda, dużo walki w środku pola, ale bez przesadnej agresji, choć drobnych fauli nie brakowało.

Faworytem spotkania byli gospodarze, choć według bukmacherów, tylko nieznacznym. LV Bet za zwycięstwo gospodarzy płaciło po kursie 1.83.

Schalke – Mainz

Wynik spotkania otworzył już w 13. minucie Leon Goretzka, który dostał bardzo dobre podanie między obrońców Mainz i z linii pola karnego miękką podcinką przelobował interweniującego bramkarza gości. Do końca pierwszej połowy nic szczególnie ciekawego już się nie działo. Ot, taki zwykły mecz walki o środek pola. Dużo atrakcyjniejsze spotkanie oglądać mogliśmy po przerwie.

Na starcie drugiej połowy do wyrównania mogli doprowadzić piłkarze Mainz, ale groźny strzał Muto bardzo dobrze obronił Fahrmann. Z kolei w 61. minucie niemal sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Franco Di Santo, ale strzelił prosto w Rene Adlera. W 67. minucie powinno już być 2:0 dla Schalke po strzale głową Guido Burgstallera. Wydawało się, że Adler nie sięgnie piłki, żaden z obrońców też nie przeciął toru lotu futbolówki. Ta jednak odbiła się od słupka i wróciła na boisko.

lvbet-gol

W 73. minucie groźny strzał oddał, aktywny w drugiej połowie, Burgstaller. Nic z tego nie wyszło, gdyż piłkę zmierzającą do siatki na rzut rożny wybił obrońca Mainz. Do trzech razy sztuka, jak mawia powiedzenie. Co się nie udało za pierwszym i drugim razem, wyszło właśnie za trzecim. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Naldo, Adler jednak zdołał obronić ten strzał, ale był już zupełnie bezradny przy mocnej dobitce Burgstallera.

Domenico Tedesco może być zadowolony zarówno z postawy swojej drużyny, jak i z wyniku końcowego spotkania. Piłkarze Mainz powinni z kolei mocno popracować nad grą defensywną, gdyż 2:0 to najniższy wymiar kary, jaki mógł ich dziś spotkać. Błędów w obronie popełnili oni dużo więcej i tylko szczęściu i nieskuteczności rywali zawdzięczają, że przegrali jedynie dwiema bramkami.

Schalke Gelsenkirchen – FSV Mainz  2:0 (1:0)

18:00 VfL Wolfsburg – TSG Hoffenheim

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułReal Madryt sprowadzi 17-letniego Alana
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – świetny mecz w Zabrzu, Korona wyszarpała punkt w końcówce!