Zmiana decyzji Antonio Cassano – jednak koniec kariery!

0

Antonio Cassano ponownie dał o sobie przypomnieć. Były reprezentant Włoch po raz drugi w ciągu ostatnich kilku dni zakończył sportową karierę.

34-latek bez wątpienia jest jedną z najbarwniejszych postaci światowego futbolu, a potwierdził to w ostatnich dniach. Antonio Cassano po półrocznej przerwie od futbolu 10 lipca podpisał kontrakt z Hellas Verona. Następnie były reprezentant Włoch poinformował, że kończy karierę, aby kilka godzin później wycofać się z tej decyzji i zapewniać, że był to wyłącznie chwilowy moment słabości:

– Rano miałem chwilę słabości. Nadal chcę grać. Czasem popełnia się błędy, ale chcę podjąć wyzwanie. Nie chodziło o to, że chciałem odejść do innego zespołu. Jeżeli kibice czują się zdradzeni, to przepraszam ich. Po półtora roku mieszkania z rodziną brakowało mi żony i dzieci. Tęskniłem za nimi. Żona powiedziała, że nie widzi mnie niegrającego w piłkę. Proszę wszystkich o przebaczenie. Chcę na boisku pokazać, że mam wiele do zaoferowania.  Przemyślałem ponownie moją decyzję o zakończeniu kariery i to byłby katastrofalny wybór. Zbyt emocjonalnie podszedłem do rozłąki z rodziną. Teraz jestem zmotywowany, straciłem siedem kilogramów. W ciągu dwóch meczów o wszystkim zapomnimy – mówił Cassano.

Historia się powtórzyła w poniedziałek. Włoski dziennikarz, Gianluca di Marzio, poinformował, że Włoch ponownie zakończył karierę. Tym razem sytuacja jest o tyle poważna, że Cassano rozwiązał kontrakt z Hellas Verona. Czy także w tym przypadku napastnik podkuli ogon i kilka godzin później wycofa się z tej decyzji?

34-latek, który jest wychowankiem Bari, ma za sobą bardzo bogatą karierę piłkarską. Cassano jej większość spędził w ojczyźnie, gdzie reprezentował Inter Mediolan, AC Milan, AS Roma, Parmę czy Sampdorię. Napastnik swoich sił spróbował także w Realu Madryt. Nie była to jednak zbyt udana przygoda – Cassano w “Królewskich” rozegrał jedynie jeden pełny sezon, a następnie powędrował na wypożyczenie do wyżej wspomnianej Sampdorii, która w 2008 roku postanowiła go wykupić.

Właśnie Sampdoria była ostatnim klubem Cassano. 39-krotny reprezentant Włoch w tym zespole grał od dziewiątego sierpnia 2015 roku (notabene przeniósł się do tego zespołu jako wolny zawodnik). 34-latek w Genui występował przez półtora sezonu – włodarze Sampdorii zerwali z nim kontrakt w styczniu tego roku.

Poprzedni artykułZłoty Puchar CONCACAF – Jamajka ponownie w finale!
Następny artykułRobert Maaskant zakończył karierę trenerską