Złoty Puchar CONCACAF – Stany Zjednoczone wygrywają grupę

0
usa-nikaragua

Dziś w nocy zmagania zakończyły zespoły występujące w grupie B Złotego Pucharu CONCACAF. Do ostatniego gwizdka sędziego toczyła się walka o to, który zespół awansuje do fazy pucharowej z pierwszej, uprzywilejowanej pozycji.

Panama – Martynika

W pierwszym spotkaniu Panama mierzyła się z Martyniką. Obu ekipom do awansu wystarczył jakikolwiek remis. Jednak nikt nie poszedł na układ. Będąc stroną zdecydowanie lepszą, Panamczycy wygrali 3:0 i Steeven Langil i spółka są bardzo bliscy pożegnania się z turniejem. Teraz muszą liczyć, że w poniedziałkowym meczu Jamajka wygra z Salwadorem więcej niż dwoma bramkami.

Panama – Martynika 3:0 (1:0)

1:0 Murillo 44′
2:0 Arroyo 60′
3:0 Torres 67′

USA – Nikaragua

Przed meczem zawodnicy Bruce'a Areny wiedzieli, że wobec wygranej Panamy (3:0) do zwycięstwa w grupie potrzebują trzech punktów, a dokładniej wygranej różnicą minimum trzech goli. Amerykanie nie pozwolili sobie na potknięcie i dzięki wiktorii 3:0 zajęli pierwsze miejsce w grupie B. Ich triumf byłby jeszcze bardziej okazały, ale bramkarz NikaraguiJusto Llorente obronił rzuty karne wykonywane kolejno przez Doma Dwyera i Joe Coronę. Do 88. minuty Jankesi byli na drugim miejscu w grupie. Dopiero gol na 3:0 w wykonaniu Matta Miazgi pozwolił im wyprzedzić Panamę. Bramka ta była jednocześnie trafieniem numer 100 w wykonaniu jakiegokolwiek obrońcy w historii Złotego Pucharu.

USA – Nikaragua 3:0 (1:0)

1:0 Corona 36′
2:0 Rowe 56′
3:0 Miazga 88′

Końcowa tabela Grupy B

Miejsce Zespół Mecze Zwycięstwa Remisy Porażki Bramki Punkty
1 USA 3 2 1 0 7:3 7
2 Panama 3 2 1 0 6:2 7
3 Martynika 3 1 0 2 4:6 3
4 Nikaragua 3 0 0 3 1:7 0

W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończone zostaną zmagania w fazie grupowej. Ostatnie mecze rozegrają: Jamajka z Salvadorem i Meksyk z Curacao. Potem w walce o Złoty Puchar pozostanie już tylko osiem zespołów.

Poprzedni artykułW przyszłym roku Yerry Mina trafi do Barcelony
Następny artykułLoic Remy opuści Chelsea