Złoty Puchar CONCACAF – poznaliśmy wszystkich ćwierćfinalistów

0
meksyk

W poniedziałek zakończyła się faza zasadnicza Gold Cup CONCACAF 2017. Jako ostatnie swoje mecze rozgrywała grupa C.

Meksyk – Curacao

Obrońcy tytułu już przed meczem ze słabiutkim Curacao mieli zapewniony awans do dalszej części rozgrywek. Walka toczyła się o pierwsze miejsce w grupie, gwarantujące teoretycznie słabszego rywala w ćwierćfinale. Pierwszy ekipa grać miała bowiem z jedną z dwóch drużyn, która zajęła trzecie miejsce. Meksykanie jednak byli pewni swego i dali odpocząć praktycznie wszystkim zawodnikom. Nie zobaczyliśmy aż dziesięciu graczy, którzy brali udział w zremisowanym meczu z Jamajką (1:1). Jedynym rodzynkiem, który pozostał był napastnik Orbelin Pineda.

Było to pierwsze w historii Złotego Pucharu starcie obu ekip. Faworytami byli oczywiście Meksykanie i ze swojej roli wywiązali się w stu procentach. Spokojna wygrana 2:0 i podopieczni Juana Osorio kończą fazę zasadniczą na pozycji lidera grupy.

W 22. minucie prowadzenie Meksykanom dał Angel Sepulveda. Doskonale wykończył środkowanie Raula Lopeza.

W doliczonym czasie gry podwyższył Edson Alvarez.

Złoty Puchar nie okazał się łaskawy dla Curcao. Zespół kończy zmagania bez zdobyczy punktowej, z cyfrą zero po stronie zdobyczy bramkowych.

Meksyk – Curacao 2:0 (1:0)

1:0 Sepulveda 22′
2:0 Lopez 91′

Jamajka – Salwador

W drugim meczu Jamajka grała z Salwadorem. Spotkanie to miało znaczenie dla obu ekip. Pierwsi mieli jeszcze znikome szanse na triumf w grupie, a drudzy wciąż liczyli na awans z trzeciej pozycji. Do tego potrzebny był im minimum remis z Jamajką. Oczywiście wygrana byłaby lepszym rozwiązaniem, ale najważniejsze było pozostanie w turnieju. Swój cel Salwador osiągnął. Przez ponad godzinę nawet prowadził 1:0, ale w 64. minucie gol z rzutu karnego pozbawił ich złudzeń. Po wyrównanym meczu na tablicy świetlnej pozostał wynik 1:1, który satysfakcjonował obie ekipy.

4 Curacao 3 0 0 3 0:6 0

Tym samym zakończyła się faza grupowa turnieju. W walce o Złoty Puchar pozostało już tylko osiem zespołów. W poniedziałek rozlosowano pary ćwierćfinałowe.