Złoty Puchar CONCACAF – pokerowa zagrywka Bruce’a Areny

0
usa-kadra

Trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych – Bruce Arena, zdecydował się wymienić aż sześciu zawodników przed meczami ćwierćfinałowymi Złotego Pucharu. Faza pucharowa rozpocznie się już w czwartek. Regulamin turnieju przewiduje możliwość dokonania aż sześciu zmian w 23-osobowym składzie po zakończeniu fazy grupowej.

Do zespołu dołączyli: bramkarze – Tim Howard i Jesse Gonzalez, pomocnicy – Michael Bradley i Darlington Nagbe, napastnicy – Jozy Altidore i Clint Dempsey.  Zespół opuścili: bramkarze –  Brad Guzan i Sean Johnson, pomocnicy – Alejandro Bedoya, Cristian Roldan, Kelyn Rowe oraz napastnik Dom Dwyer.

To pokazuje, jak silny zespół ma ekipa USA w porównaniu do reszty rywali z turnieju.

– Dodaliśmy do składu paru doświadczonych graczy. Z pewnością zaprocentuje to w fazie pucharowej. Do końca Złotego Pucharu pozostały już tylko trzy mecze i korzystamy z każdej możliwości, która przybliży nas do końcowego triumfu. Zawodnicy, którzy nas opuszczają, bardzo dobrze wywiązali się ze swoich zadań. Wciąż będą ważną częścią naszej reprezentacji. Faza grupowa była doskonałym sprawdzianem, przeglądem mojej kadry. Teraz każdy mecz będzie niezwykle ważny. Przegrywający odpada, więc nie ma miejsca na potknięcia – mówił Bruce Arena – Zbliżają się mistrzostwa świata w Rosji. Spotkań kontrolnych jest bardzo mało, więc ten turniej jest również doskonałą okazją by zgrywać zespół, by scementować drużynę.

Doświadczenia ekipie USA z pewnością nie zabraknie. Do zespołu dołączyło aż czterech graczy mających na koncie sto i więcej spotkań w reprezentacji. Są to: Altidore, Bradley Dempsey i Howard. Nagbe jest natomiast graczem, który w 2017 roku grał w każdym z siedmiu meczów kadry do momentu rozpoczęcia Gold Cup.

usa-gol

Złoty Puchar na wciągnięcie ręki

Po tym, jak Meksyk przyjechał na turniej drugim garniturem graczy, ekipa USA stała się głównym faworytem do końcowego triumfu. Zmiany w składzie jeszcze bardziej przybliżają ich do celu. Bruce Arena od momentu gdy objął kadrę notuje passę jedenastu spotkań bez porażki (6 zwycięstw i 5 remisów). Po zmianach w składzie znacznie skoczyła średnia, jeśli chodzi o ilość spotkań w reprezentacji USA – z 16,2 na 34,8.

Pary ćwierćfinałowe:

Kostaryka – Panama
USA – Salwador
Jamajka – Kanada
Meksyk – Honduras

Poprzedni artykułJoe Hart został zawodnikiem West Ham United
Następny artykułRuch Chorzów rozpoczął transferową karuzelę