Złoty Puchar CONCACAF – faworyci nie zawiedli

0
usa-gol

W czwartek spotkania w Złotym Pucharze CONCACAF rozgrywały zespoły z grupy B. Faworyci nie zawiedli i zgodnie sięgnęli po trzy punkty. Nie obyło się jednak bez małych komplikacji.

Najpierw Nikaragua zmierzyła się z Panamą. To właśnie ci pierwsi wyszli na prowadzenie. W 48. minucie Carlos Chavarria strzelił historycznego i do tego pięknego gola.

Było to pierwsze trafienie Nikaragui w historii Złotego Pucharu CONCACAF. Piłkarze tej drużyny nie cieszyli się jednak zbyt długo z przewagi. Już dwie minuty później Panama za sprawą Ismaela Diaza doprowadziła do remisu, a po kolejnych siedmiu strzeliła gola na 2:1. Zdobywcą bramki Gabriel Torres. Wynik do końca spotkania się nie zmienił i to właśnie Panama dopisała do swojego konta pierwsze trzy punkty w turnieju, zachowując szanse na awans do fazy pucharowej.

Panama – Nikaragua 2:1 (0:0)

0:1 Chavarria 48′
1:1 Diaz 50′
2:1 Torres 57′

W drugim meczu gospodarze imprezy zmierzyli się z Martyniką. Podopieczni Bruce'a Areny byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Co prawda do przerwy goli nie było, ale zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony gry piłkarze USA, po golu Omara Gonzaleza wyszli na prowadzenie. Dziesięć minut później było już 2:0. Wydawało się, że gospodarzom już nic nie odbierze trzech punktów. Martynika nie zamierzała się jednak poddawać. Dwie minuty po tej bramce kontaktowego gola strzelił Kevin Parsemain. Minęło kolejne dziesięć minut i ten sam zawodnik zdobył wyrównującą bramkę – 2:2 i na trybunach zapanowała lekka konsternacja. Trwała zaledwie kilkanaście sekund. Chwilę później Stany Zjednoczone za sprawą drugiego trafienia w tym meczu Jordana Morrisa wróciły na prowadzenie. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i to Amerykanie, co prawda z lekkimi komplikacjami, ale wygrali pierwszy mecz na tym turnieju.

4. Nikaragua 2 0 0 2 1:4 0

W ostatniej kolejce spotkań w tej grupie Amerykanie zmierzą się z zamykającą tabelę Nikaraguą. Ewentualna wygrana zapewni im pierwszej miejsce w grupie B i możliwość gry z jednym z zespołów, które zajmą trzecią pozycję. Trafią więc na teoretycznie słabszego rywala w fazie pucharowej i będą mieli prostszą drogę po Złoty Puchar CONCACAF.