Zlatan Ibrahimović nie zagra na mistrzostwach świata?

0

Dość niepokojące informacje napłynęły ostatnio ze szwedzkiej prasy. Czy to tylko plotka czy fakt okaże się niebawem. Jednak tamtejsze media spekulują, że jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy piłkarz w historii tego kraju może nie zagrać na zbliżających się mistrzostwach świata. Zlatan Ibrahimović bo o nim mowa miał naruszyć Kodeks etyczny FIFA.

Zlatan Ibrahimović oficjalnie jest na reprezentacyjnej emeryturze. Swój ostatni mecz w kadrze rozegrał podczas mistrzostw Europy we Francji. Ostatnio o charyzmatycznym Szwedzie znów stało się głośno, po jego transferze do Los Angeles Galaxy i dwóch golach w debiucie.

Sam zawodnik coraz częściej jednak zaczął przebąkiwać o swoim powrocie do kadry. Oczywiście nie było mowy o tym, że miałby prosić kogokolwiek. Po prostu jego zdaniem jeśli będzie chciał wrócić do reprezentacji to do niej wróci i nie potrzebuje specjalnej zgody nikogo. Jednak zdaniem szwedzkiej prasy Zlatan Ibrahimović może mieć przede wszystkim problem z FIFA. Chodzi o naruszenie paragrafu 25. O co dokładnie chodzi? Wedle tego przepisu aktywni zawodnicy nie mogą reklamować firm bukmacherskich, nie mogą brać udziału, bezpośrednio ani pośrednio, ani w inny sposób być powiązanym z zakładami, hazardem, loteriami i podobnymi wydarzeniami lub transakcjami związanymi z meczami piłki nożnej. Zabrania się im, aktywnie lub pasywnie, udziału w firmach, koncernach, organizacjach itp., które promują, pośredniczą, organizują lub przeprowadzają takie zdarzenia w transakcjach. A Ibra od jakiegoś czasu jest twarzą bukmachera Bethard, firmy zarejestrowanej na Malcie, a pochodzącej z rodzinnego miasta gracza – Malmo.

— Jeśli Zlatan zechce wystąpić w mistrzostwach, rozwiążemy z nim umowę. Nie będziemy stawać na drodze do jego marzeń – deklarują przedstawiciele związanego z Ibrahimoviciem bukmachera.

Jednak znany z zuchwałych wypowiedzi Ibrahimović w ogóle nie przejmuje się regulaminem i wciąż zapewnia, że zagra w Rosji, jeśli tylko będzie chciał.

– FIFA nic mi nie może zrobić. Jeśli będę chciał zagrać na mundialu, to zagram. To nie jest sprawa FIFA, tylko moja i zrobię to, co będę chciał. Drzwi nie są jeszcze zamknięte. Teraz chcę trochę pograć, oswoić się z regularnymi występami, a potem zobaczymy, czy będę gotowy na Rosję – powiedział w rozmowie ze stacją Eurosport.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykuł#AleTypiara – Manchester United vs West Brom
Następny artykułDariusz Mioduski – Nie wiem czy to idealna decyzja, ale na pewno optymalna