Ziggy Gordon odszedł z Jagiellonii. Spróbuje sił w Nice 1 Lidze

0

Końca dobiegła nieudana przygoda Ziggy'ego Gordona z Jagiellonią Białystok. O jego odejściu z klubu z Podlasia mówiono już od kilku tygodni. Wreszcie transfer doszedł do skutku, a 24-latek został piłkarzem występującej w Nice 1 Lidze Pogoni Szczecin.

Ziggy Gordon do Jagiellonii Białystok trafił w styczniu ubiegłego roku i widziano w nim zawodnika, który z miejsca stanie się wzmocnieniem podstawowego składu. Rzeczywistość jednak szybko zweryfikowała te oczekiwania – o ile w pierwszej fazie swojej “polskiej” przygody regularnie dostawał szansę od trenera, tak w tym sezonie Ireneusz Mamrot nie darzył go zbyt dużym zaufaniem. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że w obecnej kampanii LOTTO Ekstraklasy tylko dwukrotnie pojawił się na boisku.

Od kilku tygodni pojawiały się spekulację, jakoby Gordon miał dostać zielone światło na odejście z Jagiellonii. Szkot miał jednak problem ze znalezieniem nowego klubu. Koniec końców jego poszukiwania zakończyły się pozytywne, bowiem w środę podpisał kontrakt z Pogonią Siedlce.

24-latek z nową drużyną związał się półrocznym kontraktem z możliwością jego przedłużenia. Obrońca zdaje sobie sprawę, że w Nice 1 Lidze jest o wiele więcej fizycznej gry, ale jest do tego przyzwyczajony:

– Słyszałem, że w ekstraklasie jest więcej gry technicznej niż w I lidze. Jestem pewny, że dobrych piłkarz nie brakuje zarówno na zapleczu ekstraklasy, jak i w Pogoni. Nie boje się walki fizycznej, ponieważ w Szkocji zostałem do niej właściwie przygotowany.

Gordon okazję na debiut w Pogoni Siedlce może dostać już 3 marca. Wtedy jego nowy zespół na własnym stadionie podejmie Zagłębie Sosnowiec. Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje kurs @ 2.05.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułPatryk Tuszyński chce odejść z Zagłębia Lubin
Następny artykułAdam Owen liczy na Grzegorza Kuświka