Zbigniew Małkowski zawiesił buty na kołku

0

Zbigniew Małkowski w wieku 39 lat postanowił zakończyć karierę piłkarską. Taka decyzja nie oznacza jednak, że w jego przypadku dojdzie do rozłąki z futbolem.

22 lata zawodowej kariery, prawie 300 oficjalnych meczów – Zbigniew Małkowski poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery. 39-latek taką decyzją podzielił się za sprawą komunikatu opublikowanego na portalu społecznościowym Facebook. Bramkarz zajmie się teraz pracą w Widzewie Łódź i młodzieżowej reprezentacji Polski.

– Chciałem poinformować, że z dniem 28 sierpnia oficjalnie kończę piłkarską karierę. Znalazłem nową pracę w kadrze Polski do 16 lat i w Widzewie Łódź. To było płynne przejście z roli zawodnika do funkcji trenera bramkarzy. Najpierw rozpocząłem pracę w kadrze do 16 lat, później w Widzewie, który prowadzi Franciszek Smuda. Trener, któremu się nie odmawia. Dlatego podjąłem decyzję o zakończeniu kariery. Przechodzę na drugą stronę mocy (śmiech). Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim klubom, trenerom i kolegom z boiska, z którymi miałem okazję współpracować. W zawodowej piłce jako zawodnik spędziłem dwadzieścia lat. Zdobyte umiejętności i doświadczenie będę teraz przekazywał młodszym bramkarzom, z którymi będę pracował. Dziękuję i do zobaczenia.

Małkowski przygodę z futbolem rozpoczął w Stomilu Olsztyn, w którym radził sobie na tyle dobrze, że jego usługami zainteresowały się kluby zza granicy. Bramkarz bronił barw takich zespołów jak: Feyenoord Rotterdam, Excelsior Rotterdam, Hibernian FC, Gretna FC, Inverness. Następnie Polak w 2008 roku wrócił do ojczyzny i ponownie został zawodnikiem Stomilu Olsztyn. Później przyszło mu reprezentować Koronę Kielce i przez ostatnie pół roku Zagłębie Lubin.

Poprzedni artykułSiem de Jong ponownie w Ajaxie Amsterdam
Następny artykułNaby Keita przeniesie się do Liverpoolu w 2018 roku!