Zbigniew Boniek – To profanacja reprezentacji Polski

0
Zbigniew Boniek

W rozmowie z Rafałem Stecem z “Gazety Wyborczej” Zbigniew Boniek stwierdził, że w ostatnim czasie mamy do czynienia z profanacją reprezentacji Polski.

Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, nie po raz pierwszy wyraził niezadowolenie z powodu tego, że w reprezentacji Polski występują piłkarze, którzy nie grają w swoich klubach. Jego zdaniem taką sytuację można nazwać wręcz profanacją:

– Reprezentacja składa się nie z najlepszych w danym momencie piłkarzy, a z tych, którzy także pasują do koncepcji selekcjonera. Nie może być jednak tak, że powołuje się piłkarzy nie grających w klubach. To profanacja. Nie mam nic przeciwko Błaszczykowskiemu, ale musimy chronić jego i zespół. Jeśli Kuba nie będzie grał, nie ma prawda przyjeżdżać na zgrupowania. Zasady muszą istnieć.

Jako, że reprezentacje Polski nie zagrają już w tym roku spotkania, Zbigniew Boniek zdecydował się na podsumowanie ostatnich miesięcy w ich wykonaniu. Jego zdaniem mecz z Senegalem był momentem, w którym wszystko się popsuło, ale na wiosnę młodzieżowa kadra zapewniła sobie awans na mistrzostwa Europy, a seniorzy mogli utrzymać się w dywizji A, gdyby nie bramka stracona w końcówce spotkania z Włochami. To nie był aż tak straszny rok – podsumował.


Już w piątek wraca nasza ukochana LOTTO Ekstraklasa. Na start 16 kolejki Piast Gliwice podejmie Zagłębie Sosnowiec. Kto zwycięży? Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą, zapowiedzią oraz propozycjami typów do tego spotkania.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułPremier League TYPY do meczu Tottenham – Chelsea
Następny artykułEkstraklasa TYPY do meczu Korona Kielce – Górnik Zabrze