Zbigniew Boniek

W rozmowie z Rafałem Stecem z “Gazety Wyborczej” Zbigniew Boniek stwierdził, że w ostatnim czasie mamy do czynienia z profanacją reprezentacji Polski.

Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, nie po raz pierwszy wyraził niezadowolenie z powodu tego, że w reprezentacji Polski występują piłkarze, którzy nie grają w swoich klubach. Jego zdaniem taką sytuację można nazwać wręcz profanacją:

– Reprezentacja składa się nie z najlepszych w danym momencie piłkarzy, a z tych, którzy także pasują do koncepcji selekcjonera. Nie może być jednak tak, że powołuje się piłkarzy nie grających w klubach. To profanacja. Nie mam nic przeciwko Błaszczykowskiemu, ale musimy chronić jego i zespół. Jeśli Kuba nie będzie grał, nie ma prawda przyjeżdżać na zgrupowania. Zasady muszą istnieć.

Jako, że reprezentacje Polski nie zagrają już w tym roku spotkania, Zbigniew Boniek zdecydował się na podsumowanie ostatnich miesięcy w ich wykonaniu. Jego zdaniem mecz z Senegalem był momentem, w którym wszystko się popsuło, ale na wiosnę młodzieżowa kadra zapewniła sobie awans na mistrzostwa Europy, a seniorzy mogli utrzymać się w dywizji A, gdyby nie bramka stracona w końcówce spotkania z Włochami. To nie był aż tak straszny rok – podsumował.


Już w piątek wraca nasza ukochana LOTTO Ekstraklasa. Na start 16 kolejki Piast Gliwice podejmie Zagłębie Sosnowiec. Kto zwycięży? Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą, zapowiedzią oraz propozycjami typów do tego spotkania.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.