Zbigniew Boniek – Pewien etap się zakończył

0
Zbigniew Boniek

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, podsumował mecz z Kolumbią, a z jego wypowiedzi można wywnioskować, że Adam Nawałka niebawem pożegna się z posadą.

Nadzieje kibiców reprezentacji Polski były ogromne, ale po raz kolejny mistrzostwa świata oznaczają dla nas mecze otwarcia, o wszystko i o honor. Zbigniew Boniek po spotkaniu z Kolumbią nie ukrywał, że zasłużyliśmy na porażkę:

– Tak jest od czterech mistrzostw świata. Nie można mieć do drużyny pretensji. Byliśmy piłkarsko słabi, oni byli po prostu lepsi. Kolumbia pokazała się z dobrej strony, zasłużyła na wygraną.

Po odpadnięciu z mistrzostw świata przez Polaków z wielu stron docierają do nas informacje o możliwym zwolnieniu Adama Nawałki. Zbigniew Boniek nie odniósł się wprost do tej kwestii, ale z jego słów wynika, że te informację są prawdziwe:

– Pewien etap się zakończył. Ten zespół przez cztery lata zrobił wspaniałe rzeczy. Mówiłem, że na mundialu trzeba zrobić coś fajnego, grać lepiej niż na EURO. My tego nie potrafiliśmy. Mamy pół roku, by stworzyć drużynę na kolejne lata. Mamy Ligę Narodów i traktujemy ją jako poważne etap przygotowań.


Reprezentacja Polski już w czwartek klasycznie zagra na mundialu mecz o honor, tym razem z Japonią. Faworytem tego meczu według bukmachera LvBet będą nasi rywale – kurs na ich wygraną wynosi 2,40. Remis wyceniany jest na 3,15, natomiast zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki na 3,20.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułKamil Glik – W dwóch meczach stworzyliśmy sobie pół sytuacji
Następny artykułMaciej Rybus – Ćwiczyliśmy dwa warianty i nie wiedzieliśmy jak grać