Zbigniew Boniek – Lubię ładne oprawy

0
Zbigniew Boniek

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, w krótkiej rozmowie z Romanem Kołtoniem wypowiedział się na temat opraw na polskich stadionach.

Były wyśmienity piłkarz, a obecnie uznany działacz, udzielił ostatnio krótkiego wywiadu dziennikarzowi “Polsatu Sport”, Romanowi Kołtoniowi. Obaj Panowie w koleżeńskiej i bardzo miłej atmosferze rozmawiali o sprawach bardzo poważnych. Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat opraw kibiców, a konkretnie używania podczas nich środków pirotechnicznych.

– Lubię ładne oprawy i wielokrotnie pokazywałem je na swoim Twitterze. Mimo tego, że jestem prezesem PZPN, a przepis państwowy tego zabrania, nie jestem przeciwnikiem używania rac na stadionach. Według mnie nie mogą one jednak doprowadzać do przerywania spotkań, to nie jest normalne.

Były piłkarz między innymi Widzewa Łódź i Juventusu odniósł się także do ostatniego meczu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Hit LOTTO Ekstraklasy został przerwany z powodu zadymienia, które zupełnie utrudniło widoczność. Co o tej sprawie myśli prezes?

– Mecze nie powinny być przerywane. Co by było gdyby podczas któregoś zadymiania zasłabły na przykład Igor Angulo? Górnik musiałby kontynuować mecz bez najlepszego strzelca? Chcemy, by nasza piłka była lepsza i bogatsza, a race temu nie sprzyjają. Przerywanie meczów nie działa na naszą korzyść.

Całą rozmowę ze Zbigniewem Bońkiem możecie przeczytać, a także obejrzeć tutaj. Przy okazji czekamy na Wasze głosy w tej sprawie – czy myślicie, że używanie rac powinno być częściowo legalne? Czy również zgadzacie się z tym, że przerwanie meczu na dłużej niż pięć minut powinno skutkować walkowerem? Dajcie znać w komentarzach, chętnie przeczytamy Wasze opinie!


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LvBet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Górnik Zabrze wygrywa z Jagiellonią, dwa gole Angulo
Następny artykułLech 45 razy wygrywa Ligę Mistrzów? Kibic trafił do księgi rekordów Guinessa!