Zatrzymać, wypożyczyć, sprzedać. Czyj pobyt w Manchesterze United zakończy się w styczniu?

0

Styczniowe okienko transferowe rozpoczęło się na dobre, a tajemnicą nie jest, że Jose Mourinho to jeden z najbardziej bezwzględnych trenerów w europejskim futbolu. To powoduje, że niektórzy zawodnicy wkrótce zakończą swoją przygodę z Manchesterem United.

Dziennikarze portalu “Squawka” przygotowali listę kilku zawodników, których najczęściej wymienia się w kontekście odejścia z Manchesteru United. Wydano werdykty – powinni zostać, zostać wypożyczeni czy odejść z klubu?

Henrikh Mkhitaryan

Trudno sobie wyobrazić wiele transferów Manchesteru United, które są tak rozczarowujące jak ten z udziałem Henrikha Mkhitaryana. Przeciętne oraz niekonsekwentne występy można było tłumaczyć okresem adaptacji, a kilka niezłych chwil w jego wykonaniu powodowało, że wybaczane były mu kiepskie mecze.

W tym sezonie sporadyczne błyski jakości zniknęły, a Mkhitaryan wygląda na kompletnie zagubionego za każdym razem, gdy zakłada koszulkę United. Obecny okres miał być najlepszym dla Ormiańca, ale tak nie jest. Tylko gdy Borussia Dortmund zacznie robić podchody pod jego powrót, to “Czerwone Diabły” powinny skorzystać z tej oferty.

Werdykt: Odejście

Marouane Fellaini

Jeśli wierzyć plotkom, to Marouane Fellaini odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu i zdecyduje się spróbować sił w innym miejscu.

Kolejni trenerzy zgodnie uważali, że reprezentant Belgii jest ważną częścią drużyny, ale chyba mało kto ma wątpliwości co do tego, że jego umiejętności są do zastąpienia. Pomocnik jest lubiany na Old Trafford, ale mało kto będzie za nim tęsknił, jeśli zdecyduje się na odejście.

Pojawia się jednak ważne pytanie – czy Fellaini ponownie dostanie szansę zagrania w jednym z czołowych europejskich klubów? Odpowiedź brzmi nie.

Werdykt: Odejście

Matteo Darmian

Matteo Darmian wiecznie jest wiązany z powrotem do ojczyzny, w czym “pomóc” mu mogą ostatnie kiepskie występy. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest fakt, że pierwsze miejsce w kolejce po jego usługi zajmuje Juventus Turyn. Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie – dlaczego oni chcą takiego zawodnika?

Taktycznie, zresztą jak większość włoskich obrońców, Darmian jest dobrze przygotowany, jednak problem pojawia się w fizyczności, której brak odsłonił jego wady w Premier League. Były obrońca Torino mógłby wytrzymać w Manchesterze do lata, ale topór Mourinho znajduje się już tuż nad jego głową.

Werdykt: Odejście

Daley Blind

Reprezentant Holandii ma swoje problemy, ale wciąż jest wartościowy w Manchesterze United. Wszystko ze względu swojej uniwersalności, przez co jest ważny na zapleczu drużyny. Jego kontrakt miał wygasać w lecie, ale ostatnio United skorzystali z zapisu w umowie i przedłużyli ją o kolejny rok.

W tym roku Blind nie był zbyt często wykorzystywany przez Mourinho i nie wiadomo, czy przedłużenie jego kontraktu było spowodowane wiarom w jego umiejętności czy zabezpieczeniem się przed utratą zawodnika za darmo.

Jednakże, gdy Holender udzielał wypowiedzi, w których nie ukrywał frustracji z powodu braku regularnej gry, pojawiły się plotki łączące go z Barceloną. Pomocnik może sam wymusić swoje odejście z Old Trafford.

Werdykt: Pozostanie

Luke Shaw

Wyglądało na to, że Luke Shaw jedną nogą jest już poza Manchesterem United, bowiem jego postawa i profesjonalizm zostały zakwestionowane przez portugalskiego szkoleniowca. 22-latek jednak poprawił formę i regularnie występował w pierwszej jedenastce. Poprawia w jego grze była stopniowa, ale coraz częściej przypomina on gracza, którego United zauważyli w Southamptonie.

Manchester United potrzebuje wzmocnień na innych pozycjach, dlatego zachowanie Shawa w drużynie może pomóc zaoszczędzić sporo gotówki. Przez pewien czas był on problemem dla Mourinho, ale teraz znów staje się ważnym ogniwem układanki “Czerwonych Diabłów”.

Werdykt: Pozostanie


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZSquawka
Poprzedni artykułPep Guardiola wygrywa tylko z wielkimi? To chyba czegoś o nim nie wiecie
Następny artykułNikola Mitrović pewny swojej decyzji. “Wisła będzie najlepszym wyborem”