Zagłębie Sosnowiec zaufało zawodnikowi z VI ligi!

0

Zagłębie Sosnowiec w środę pochwaliło się podpisaniem kontraktu z nowym zawodnikiem. Piłkarzem drużyny z Nice 1 Ligi został Callum Rzonca. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w rundzie jesiennej występował on na szóstym szczeblu rozgrywkowym w Anglii.

Zagłębie Sosnowiec po 19. kolejkach zajmuje ósme miejsce w tabeli Nice 1 Ligi i traci siedem punktów do drugiej pozycji, która jest premiowana awansem do LOTTO Ekstraklasy. Włodarze tego klubu przed sezonem nie bali się mówić, że wywalczenie przepustki na najwyższy poziom rozgrywkowy jest ich celem. Strata kilku punktów wciąż pozwala im o tym myśleć.

Zapewne nie najlepiej nastawieni do walki o awans do Ekstraklasy są kibice. Duży wpływ na to może mieć ostatni transfer Zagłębia Sosnowiec. Popularni “Zagłębiacy” pochwalili się, że ich nowym nabytkiem został Callum Rzonca. Podpisano z nim 2,5-letni kontrakt i dano koszulkę z numerem “10”.

Umiejętności tego zawodnika mogą zostać poddane wątpliwościom, bowiem jego ostatnim klubem był występujący na szóstym szczeblu rozgrywkowym w Anglii – North Ferriby United. 21-latek, którego dziadek jest Polakiem, wcześniej był piłkarzem IV-ligowego York City.

Rzonca nie ukrywa zadowolenia z podpisania kontraktu z Zagłębiem Sosnowiec i zdaje sobie sprawę, że to największy klub, w jakim przyjdzie mu dotychczas występować:

– Zagłębie to aktualnie najlepszy dla mnie klub, w którym mogę się rozwijać. Zobaczyłem w Sosnowcu duży profesjonalizm. Podobało mi się podejście trenera do zawodników oraz całego treningu. Najlepiej czuję się na pozycji środkowego pomocnika. Szybko reaguję na wydarzenia na boisku i walczę do końca.

Środkowy pomocnik szansę debiutu na boiskach Nice 1 Ligi najwcześniej może dostać trzeciego marca. Wtedy Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Pogonią Siedlce. Bukmacher Fortuna wkrótce wystawi kursy na to spotkanie.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykuł11 momentów, w których magia Ronaldinho nas powaliła
Następny artykułFiodor Cernych opuszcza LOTTO Ekstraklasę