Z Vitorii Setubal do Ekstraklasy – Tomas Podstawski piłkarzem Pogoni Szczecin

0
Tomas Podstawski

Tomas Podstawski, Portugalczyk z polskim paszportem, został ósmym letnim nabytkiem Pogoni Szczecin. O zakontraktowanie 23-latka walczyły także dwie inne drużyny z LOTTO Ekstraklasy.

Tomas Podstawski to Portugalczyk, który posiada również polskie obywatelstwo. Nic w tym dziwnego, bowiem jego ojciec Włodzimierz w młodzieńczych latach próbował swoich sił w polskich klubach koszykarskich oraz piłki ręcznej. Następnie zdecydował się na wyemigrowanie na zachód, gdzie na świat przyszedł jego syn. 23-letni piłkarz to defensywny pomocnik, który reprezentował kraj na wielu szczeblach młodzieżowych reprezentacji i wystąpił na takich imprezach jak mistrzostwa Europy oraz świata czy Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w 2016 roku.

– Tomas to perspektywiczny i doświadczony piłkarz. Wzmacniamy rywalizację w środku pola. Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować ten transfer, bowiem nie należało to do łatwych zadań. Dodatkowym atutem tej transakcji jest fakt, że Tomas mówi po polsku, więc z aklimatyzacją nie powinno być problemu – powiedział Dariusz Adamczuk, dyrektor sportowy “Portowców”.

Defensywny pomocnik w poprzednich latach występował w rezerwowych drużynach FC Porto, a w minionym sezonie reprezentował barwy Vitorii Setubal. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii rozegrał 25 spotkań, podczas których zdobył jedną bramkę. Jego usługami interesowały się ponoć także dwie inne drużyny z LOTTO Ekstraklasy, ale ostatecznie wyścig o jego zakontraktowanie wygrała Pogoń Szczecin. Przyznamy szczerze, że nie możemy się doczekać na to, aż Tomas Podstawski zadebiutuje w naszej lidze, bowiem z miejsca może stać się jej czołową postacią.


Nasze TYPY do poniedziałkowego meczu Newcastle – Chelsea znajdziecie W TYM MIEJSCU.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułKrzysztof Piątek komplementowany przez trenera po ligowym debiucie
Następny artykułThierry Henry zdecydował się odrzucić ofertę z klubu Igora Lewczuka