Z Górnika Zabrze do Ruchu Chorzów – odważna dezycja Michała Rutkowskiego

0
Michał Rutkowski

Nawet najbardziej zagorzali kibice piłkarscy mogli do tej pory nie słyszeć o Michale Rutkowskim. Mimo to, zawodnik stał się bohaterem transferu, który na pewno odbije się szerokim echem. Nie może być inaczej, jeśli po trzech latach spędzonych w Górnik Zabrzu zdecydował się na transfer do… Ruchu Chorzów.

Michał Rutkowski ma dopiero 23-lata, ale zdążył już kilka razy zmienić pracodawców. Zawodnik jest wychowiankiem Rozwoju Katowice, ale już jako szesnastolatek przeniósł się do Ruchu Chorzów, gdzie występował w drużynach młodzieżowych. Jeśli kibice ,,Niebieskich” pamiętają jeszcze byłego zawodnika, to i tak niekoniecznie mogą się cieszyć z jego powrotu. Przez ostatnie trzy i pół roku Rutkowski był bowiem zawodnikiem Górnika Zabrze, największego lokalnego rywala.

Wielkie Derby Śląska

Oba zespoły od lat ze sobą rywalizują. Mają zdecydowanie najbogatszą historię, jeśli weźmiemy pod uwagę drużyny z Górnego Śląska. Spotkania, w których Górnik i Ruch stają naprzeciwko siebie, nazywane są Wielkimi Derbami Śląska. Rywalizacja wykracza poza boiska i przenosi się na trybuny. Nie jest żadną tajemnicą, że sympatycy obu drużyn, ujmując rzecz bardzo delikatnie, za sobą nie przepadają.

Rutkowski nie zważa jednak na kwestie pozaboiskowe i zdecydował się zmienić barwy. Po ponad trzech latach spędzonych w rezerwach zabrzańskiego klubu, przeniósł się do Chorzowa.

Zakaz transferowy

23-letni defensor podpisał z ,,Niebieskimi” dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Choć Rutkowski jest już oficjalnie zawodnikiem Ruchu, to na debiut będzie musiał jeszcze trochę zaczekać. Dopiero 15 sierpnia zakończy się zakaz transferowy nałożony na Ruch Chorzów.

Górnik i Ruch znajdują się obecnie na dwóch przeciwległych biegunach. Klub z Zabrza wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie jak na razie bardzo dobrze się odnajduje. Z kolei Ruch sezon 2016/2017 zakończył spadkiem z Lotto Ekstraklasy. Wielu zawodników odeszło z klubu, który znajduje się w kiepskiej sytuacji organizacyjnej i finansowej.

Poprzedni artykułJonathan Biabiany wypożyczony do Sparty Praga
Następny artykułBayern bezradny w meczu z Liverpoolem. Niewidoczny Lewandowski