Niektórzy z piłkarzy po zakończeniu kariery decydują się dalej być częścią piłki i spełniać się w roli trenera. Także Ci ze światowej czołówki. Na podobny krok zdecydowało się kilka legend hiszpańskiego futbolu, w tym między innymi Xavi i Raul. Byli reprezentanci Hiszpanii będą się przygotowywać do tej funkcji na elitarnym kursie w Madrycie.

Kurs będzie się odbywał w Las Rozas, które należy do aglomeracji madryckiej. Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek. To kurs dla początkujących, ale nie dla każdego chętnego. Jest on określany mianem elitarnego, ponieważ przystąpić mogą do niego tylko zawodnicy, którzy przez dziesięć sezonów występowali w La Lidze. Xavi i Raul to nie jedyne gorące nazwiska nowego kursu, za ich przykładem poszli tacy zawodnicy jak Xabi Alonso, Marcos Senna i Victor Valdes. Cała piątka świetnie się zna z występów w La Furia Roja, gdzie stanowili ważne ogniwa jednej z lepszych reprezentacji w historii Hiszpanii.

Hiszpańskie media już zaczęły spekulacje, że największą trenerską karierę wróży się Xabiemu Alonso i Xaviemu. Obaj piłkarze uchodzili za mózgi swoich drużyn, które były odpowiedzialne za nadawanie tempa i rozgrywanie akcji. Należeli do najlepszych zawodników na świecie na tych pozycjach. Czy swoje doświadczenie z boiska przeniosą na ławkę trenerską?

Interesujący jest także przypadek Raula Gonzaleza. Były napastnik Realu Madryt na początku był przygotowywany do sprawowania funkcji dyrektorskich. W stolicy Hiszpanii pracował i zarazem się uczył jako doradca Jose Angela Sancheza, a więc dyrektora generalnego Królewskich. Ta przygoda trwała zaledwie rok, ponieważ stwierdził, że wolałby zostać jednak trenerem. Stąd decyzja o pójściu na kurs.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90