Xavi – Gdy oglądam jego grę, widzę siebie

0

Od kiedy Arthur trafił do Barcelony, jest nazywany wielkim następcą 38-latka. Z tymi porównaniami zgadza się sam Xavi, który uważa, że Brazylijczyk gra w niemal identyczny sposób.

Mistrzowie Hiszpanii sprowadzając na Camp Nou Arthura trafili w dziesiątkę. 22-latek błyskawicznie wpasował się do gry Barcelony, ale patrząc na jego boiskową inteligencję nikogo nie może to dziwić. Były gracz Gremio Porto Alegre szybko zaczął być nazywany następcą Xaviego, a z tą tezą zgadza się sam 38-latek:

– Gdy oglądam jego grę, widzę na murawie siebie. Najważniejsze jest to, by umieć utrzymać się przy piłce, a on z wielką łatwością wychodzi z najtrudniejszych sytuacji. Ma naturalny talent, bardzo szybko myśli i ma mocną osobowość. Trzeba jednak zaznaczyć, że wciąż ma wielkie rezerwy i ogromny, niewykorzystany potencjał.

Podobieństwo pomiędzy oboma piłkarzami widzi także Lionel Messi. Argentyńczyk stwierdził, że nie lubi tego typu porównań, ale musi przyznać, że Arthur dysponuje podaniem na takim poziomie, jak Xavi. Jedno jest pewne – Barcelona przez długie lata będzie miała ogromny pożytek z gry Brazylijczyka!


Chcecie zarobić przy okazji oglądania pojedynku Manchesteru City z Fulham? Naszą analizę, zapowiedź oraz propozycje typów do piątkowego spotkania znajdziecie w tym miejscu.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułCo Santiago Solari zmieni w zespole “Królewskich”?
Następny artykułLuis Suarez – To naturalne, że Barcelona szuka 9