Wygrani i przegrani zaskakującego remisu Tottenhamu z Rochdale

0

Tottenham nie może się szczycić wynikiem niedzielnego spotkania 1/8 finału FA Cup. Faworyzowana drużyna nieoczekiwanie zremisowała z AFC Rochdale (2:2). To spowodowało, że piłkarze na co dzień występujący w League One będzie miała okazję zagrać na legendarnym Wembley!

W pierwszej połowie oba zespoły miały okazję na wyjście na prowadzenie – po stronie Tottenhamu najbliżej tego był Fernando Llorente, co mu się jednak nie udało. Tymczasem więcej szczęścia miał Ian Henderson, który zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Następnie do głosu doszli popularni “Koguci”, którzy za sprawą goli Lucasa Moury (pierwsze trafienie dla Tottenhamu) i Harry'ego Kane wyszli na prowadzenie. Wygrana została im wyszarpnięta w 93. minucie.

Dziennikarze “Squawka” przygotowali listę wygranych i przegranych tego nieoczekiwanego rozstrzygnięcia w Rochdale.

Wygrani

Lucas Moura

Lucas Moura w niedzielę zadebiutował w podstawowej “jedenastce” w Tottenhamie, a zarazem po raz pierwszy od 20 maja 2017 roku rozpoczął mecz w pierwszym składzie. Brazylijczyk zauważył, że po przejściu do Paris Saint-Germain Kyliana Mbappe i Neymara jego przygoda z tym klubem się kończy – w związku z tym zdecydował się na zmianę otoczenia.

Mauricio Pochettino dał wolne kilku graczom, przez co znalazło się miejsce w składzie dla Moury. Brazylijczyk pokazał się z bardzo dobrej strony, a przede wszystkim zdobył gola, który był przełomowym momentem dla Tottenhamu.

Ian Henderson

Ian Henderson pomimo 33 lat na karku, to właśnie w tym sezonie przeżywa swoje najlepsze momenty w karierze. Strzelił bramkę Tottenhamowi, która pozwoli mu zagrać na wypełnionym Wembley. W obecnej kampanii zdobył już 15 goli, a w FA Cup ma na koncie sześć trafień – przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Konserwator zieleni stadionu Rochdale

Stadion Rochdale został wzięty pod lupę po tym, jak rozegrano na nim drugi mecz czwartej rundy FA Cup przeciwko Millwall. Stan murawy nie należał do najlepszych. Pochetino przed tym meczem powiedział, że boisko będzie ogromnym niebezpieczeństwem dla jego zdrowia, ale później przeprosił za ten komentarz.

Tymczasem w Rochdale pokazano, jak ważne to dla nich spotkanie – tydzień pracowano nad przygotowaniem murawy, którą specjalnie przywieziono ze Słowacji. Osoby, które przy tym pracowały, zasługują na ogromny szacunek.

Przegrani

Fernando Llorente

Co musi zrobić Fernando Llorente, aby zdobyć bramkę? W swoim 26 meczu, dziewiątym w pierwszym składzie, po raz kolejny nie wykorzystał klarownej sytuacji. Najlepszą okazję miał w 25. minucie, ale wtedy uderzył obok bramki, co zostało uznane za sporą pomyłkę. W drugiej połowie był on niewidoczny, przez co Pochettino postanowił zastąpić go Kanem.

Harry Winks

Grając u boku takich zawodników, jak Moussa Sissoko oraz Victor Wanyama, młody zawodnik walczył o to, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Nie udało mu się to jednak, a winić go można za bramkę otwarcia. Winks w późniejszej fazie spotkania nie radził sobie lepiej, a potwierdzeniem tego jest fakt, że został zmieniony w 61. minucie.

Mauricio Pochettino

Tottenham drugą rundę z rzędu potrzebuje powtórki meczu, aby potwierdzić swoją wyższość nad zespołem z niższych lig. Podobnie jak w 1/16 finału, piłkarze Pochettino zlekceważyli swoich rywali i do samego końca musieli drżeć o wynik.

Manchester City jest już pewne triumfu w Premier League, a wygrana Ligi Mistrzów nie wydaje się być realna, FA Cup wydaje się być największą szansą na zdobycie tytułu w tym sezonie.

Tottenham potrzebuje trofeum – ostatnie zdobyli dziesięć lat temu. Do napiętego harmonogramu dochodzi kolejny mecz, przez który Pochettino w końcu zacznie poważnie traktować FA Cup.