Wygrani i przegrani transferu Oliviera Girouda do Chelsea Londyn

0
Giroud Chelsea

Chelsea Londyn w ostatnich godzinach okienka transferowego dopięła swego i udało się jej pozyskać napastnika, którym jest Olivier Giroud.

Chelsea Londyn na pierwszym miejscu na liście życzeń umiejscowiła Edina Dzeko, ale nie udało się dojść do porozumienia z zawodnikiem, jak i jego klubem, AS Roma. To spowodowało, że alternatywą dla popularnych “The Blues” okazał się Olivier Giroud, który został nowym zawodnikiem tego zespołu.

Ten ruch pozwolił na sfinalizowanie innych transferów, a także był efektem domina spowodowanym przez wcześniejsze transakcje. Kto stracił, a kto skorzystał na tym ruchu?

Wygrani

Pierre-Emerick Aubameyang

Zarówno Pierre-Emerick Aubameyang i Olivier Giroud działali na swoją wzajemną korzyść. Transfer Gabończyka pomógł Francuzowi i przeciwnie. Problemem działaczy Arsenalu Londyn były pieniądze – Borussia Dortmund nie zamierzała zejść z ceny, a popularni “Kanonierzy” nie dysponowali odpowiednimi środkami. Tymczasem przejście reprezentanta Francji do Chelsea Londyn spowodowało, że te pieniądze się pojawiły (Aubameyang został wcześniej zaprezentowany, ale przenosiny Girouda były dogadane kilkanaście minut wcześniej). Dzięki temu Gabończyk spełni swoje marzenia i wystąpi w Premier League.

Arsenal Londyn

Jeśli za zawodnika, który w twoim zespole jest wyłącznie rezerwowym, otrzymujesz 18 milionów funtów, to trzeba mówić o sukcesie. Chociaż “Kanonierzy” początkowo chcieli otrzymać za Girouda wyższą kwotę, ale patrząc na jego status w zespole i ostatnią formę, muszą być zadowoleni z takiego rozwiązania.

Alvaro Morata

Alvaro Morata jest w kiepskiej formie i wielu ekspertów widziało w tym nie tylko problem Hiszpana – kłopotem był także fakt, że nie miał on konkurencji w zespole. Michy Batshuayi nie mógł liczyć na zaufanie Antonio Conte, przez co Morata był murowanym kandydatem do gry w pierwszym składzie – nawet gdy był w słabej dyspozycji.

Przyjście Girouda do Chelsea Londyn spowoduje, że Morata będzie miał zmiennika, a także kontrkandydata do walki o miejsce w składzie. Będzie to dla niego motywacja i dodatkowa inspiracja do dobrej gry.

Przegrani

Monaco

Monaco w zimowym okienku transferowym straciło Guido Carrillo na rzecz Southamptonu, co oznacza, że Radamel Falcao pozostaje jedynym solidnym zawodnikiem w składzie drużyny z księstwa. To spowodowało, że włodarze tego klubu chcieli ściągnąć do siebie Girouda, co jednak się nie udało.

Giroud podjął decyzję o przenosinach do Chelsea Londyn, co było spowodowane powodami prywatnymi. Napastnik nie zamierzał zmieniać otoczenia i chciał wraz z rodziną zostać w obecnym mieście.

W związku z tym Monaco musi zdać się na formę Falcao, a jego zmiennikiem może być 16-letni Pietro Pellegri.

Tammy Abraham

Pozyskanie przez Chelsea Londyn Girouda oznacza, że Tammy Abraham praktycznie musi się pożegnać z wiązaniem swojej przyszłości ze Stanford Bridge. Wprawdzie 20-latek teraz jest wypożyczony do Swansea City, ale gdy wróci do macierzystego zespołu w czerwcu, to będzie czwartym w kolejności napastnikiem do gry.

Jego szanse na przebicie się do pierwszego składu są znikome, przez co wydaje się, że kolejny zawodnik, któremu spekulowano wielką karierę w Chelsea, odejdzie z tego klubu bez większego smutku.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZSquawka
Poprzedni artykułJakub Meres następca Świerczoka w Zagłębiu Lubin
Następny artykuł10 najpiękniejszych goli debiutantów w Premier League