Wojciech Szczęsny nabawił się kontuzji podczas treningu

0
Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny jest kontuzjowany. Reprezentant Polski, który niedawno został zawodnikiem Juventusu Turyn, doznał urazu w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego zespół przebywa na przedsezonowych przygotowaniach.

27-latek pochodzący z Warszawy w poprzednim tygodniu po 11 latach bycia zawodnikiem Arsenalu Londyn zmienił otoczenie. Wojciech Szczęsny przeszedł do mistrza Włoch – Juventusu Turyn, który za jego kartę zawodniczą zapłacił 12,20 milionów euro.

29-krotny reprezentant Polski miał już okazję zadebiutować w barwach “Starej Damy”. Szczęsny po raz pierwszy w bramce klubu z Turynu wystąpił podczas towarzyskiego turnieju International Championship Cup. Juventus wprawdzie przegrał z FC Barcelona 1:2, ale polski bramkarz został pozytywnie oceniony.

Juventus kolejny mecz w Stanach Zjednoczonych zagra w nocy 27 lipca, jednak wiadomo, że na boisku nie zobaczymy Wojciecha Szczęsnego. Popularna “Stara Dama” za sprawą oficjalnego komunikatu poinformowała, że 27-latek podczas jednego z treningów nabawił się kontuzji kostki.

Jak dotychczas nie wiadomo, jak długo będzie trwać przerwa Szczęsnego. Reprezentant Polski przechodzi już rehabilitację lewej nogi i jest w trakcie specjalistycznych ćwiczeń, które mają pomóc w jak najszybszym powrocie do gry. W ciągu kilku dni ma się okazać, kiedy bramkarz wróci do pełni sprawności.

Szczęsny nie będzie nowicjuszem w Serie A. Wychowanek Agrykoli Warszawa na Półwyspie Apenińskim grał przez ostatnie dwa lata, gdyż był wypożyczony z Arsenalu Londyn do AS Roma.

Poprzedni artykułŁączono go z Legią, a zagra w Szwajcarii. Acquafresca zawodnikiem FC Sion
Następny artykułOdrzucił ofertę FC Barcelona i został we Francji. Ismaila Sarr przeszedł do Stade Rennes