Kibu Vicuna

Wisła Płock znalazła menedżera po tym, jak za porozumieniem stron z klubem rozstał się Dariusz Dźwigała. “Nafciarzy” poprowadzi były asystent trenera między innymi Legii Warszawa.

Po odejściu Jerzego Brzęczka Wisła radziła sobie po prostu fatalnie, a Dariusz Dźwigała za porozumieniem stron rozstał się z klubem. “Nafciarze” nie szukali jego następcy długo. Nowym menedżerem zespołu z Płocka został Kibu Vicuna, który wcześniej był asystentem Jana Urbana w Zagłębiu Lubin, Lechu Poznań,Śląsku Wrocław oraz Legii Warszawa. W czerwcu Hiszpan przeniósł się na Litwę, gdzie samodzielnie prowadził klub FK Trakai. 46-latek radził sobie naprawdę dobrze, w eliminacjach Ligi Europy zdołał przejść przez dwie rundy kwalifikacyjne, by w trzeciej uznać wyższość Partizana Belgrad po zaciętym dwumeczu. W rozgrywkach ligowych też nie szło mu źle, bowiem zostawił FK Trakai na czwartej lokacie.

Wisła Płock na ten moment zajmuje 13 miejsce w tabeli i do grupy mistrzowskiej traci już sześć oczek. Zadaniem Hiszpana będzie przełamanie kryzysu “Nafciarzy” i próba awansowania do górnej połowy stawki. 46-latek podpisał z nowym klubem umowę do 30 czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia go o kolejny sezon. Warto zaznaczyć, że Kibu Vicuna wpadł w oko włodarzom Wisły już jakiś czas temu. Śląsk Wrocław oraz właśnie “Nafciarze” podczas jednego ze zgrupowań na Cyprze byli zameldowani w tym samym hotelu, a Bask zapadł im w pamięci, ponieważ tuż po zajęciach “Wojskowych” jeździł do hotelu, by nadrabiać braki w oglądaniu spotkań.


Już dziś reprezentacja Polski zmierzy się z Portugalią w ramach Ligi Narodów. Analizę, zapowiedź oraz propozycje typów do tego spotkania znajdziecie w tym miejscu.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.