Wesley Sneijder zakończył reprezentacyjną karierę

0

Wesley Sneijder nie zagra więcej w reprezentacji Holandii. Jeden z najlepszych piłkarzy tego kraju w ostatnich kilku latach poinformował, że postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę.

Nie od dziś wiadomo, że Ronald Koeman, który miesiąc temu został mianowany selekcjonerem reprezentacji Holandii, stoi przed trudnym zadaniem – szkoleniowiec nie tylko musi wydobyć zespół z kryzysu, ale także oprzeć drużynę na mało doświadczonych piłkarzach młodego pokolenia.

Wprawdzie w kadrze narodowej zostanie kilku doświadczonych graczy, ale Koeman nie będzie mógł korzystać z usług Wesleya Sneijdera. Holenderski związek (KNVB) na oficjalnej stronie poinformował, że jest to wspólna decyzja zawodnika i trenera. Pomocnik zdaje sobie sprawę, że wraz z transferem do katarskiej Al-Gharafy zamknął dla siebie drzwi do reprezentacji:

– Gdy wyjeżdżałem do Kataru, oczywiście wiedziałem, że może mieć to wpływ na moją przyszłość na arenie międzynarodowej. Co więcej, rozumiem, że Koeman chce rozpocząć tę drogą z innymi, młodszymi zawodnikami. Bardzo otwarcie o tym rozmawialiśmy, była to przyjemna rozmowa. Szanuję jego wybór.

33-latek pochodzący z Utrechtu w reprezentacji popularnych “Oranje” zadebiutował 30 kwietnia 2003 roku. Jego reprezentacyjny licznik zatrzymał się na 133 występach, w których zanotował 31 trafień.

W wyżej wspomnianym komunikacie KNVB poinformowano, że drzwi do reprezentacji wciąż będą otwarte dla Sneijdera, oczywiście w innej roli. 33-latek nie wyklucza, iż po zawieszeniu butów na kołku uda się na szkolenia trenerskie. Federacja zaznacza, że w przyszłości rozpatrzy możliwości dalszej współpracy.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułSzymon Marcinak pewny swojej decyzji. “Karny był słuszny”
Następny artykułKiedy Manchester City może wygrać Premier League?