Wesley Sneijder odchodzi z Galatasaray

0
wesley-sneijder

W piątek Galatasaray poinformowało, że z klubu odchodzi Wesley Sneijder. Kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron. 

Holender miał jeszcze rok ważną umowę z Galatą. Odchodząc z klubu przed końcem kontraktu, straci gażę, jaka przysługiwałaby mu za ten okres. A kwota to niemała, bo media podają, że wynosi około 4,5 miliona euro.

USA czy Włochy?

Wiele wskazuje na to, że Holender ma do wyboru dwa kierunki. Pierwszym z nich jest wyjazd do MLS i gra dla tamtejszego Los Angeles FC. Drugim jest Serie A i Sampdoria Genua. Jedno jest pewne. Zawodnik mimo 33 lat jest łakomym kąskiem dla bardzo wielu ekip nie tylko w Europie.

Sam zawodnik z pewnością bardzo pozytywnie będzie wspominał przygodę w Turcji. Przez pięć sezonów stał się ulubieńcem tamtejszych kibiców. Dziś, jak można przeczytać w mediach społecznościowych, są oni bardzo zaskoczeni i zasmuceni odejściem swojej gwiazdy. Jednak nikt nie wypowiada się negatywnie o zawodniku. Sneijder zapracował sobie bowiem na ogromny szacunek fanów i ci żegnają go tak, jak na to zasługuje.

Co ciekawe, klub zawarł dodatkowe zobowiązanie z zawodnikiem. Sneijder nie może podpisać kontraktu z innym tureckim klubem aż do 2020. Inaczej zapłaci 20 milionów euro.

Wesley Sneijder rozegrał dla Galatasaray 123 ligowe spotkania, w których zdobył 35 goli. Z klubem świętował dwukrotnie mistrzostwo Turcji i trzykrotnie puchar kraju. We wszystkich rozgrywkach łącznie rozegrał 175 spotkań, strzelając w nich 45 bramek.

Ten świetny zawodnik jest też rekordzistą pod względem występów w reprezentacji kraju. Ostatnia wygrana Holandii z Luksemburgiem (5:0) była jego 131. meczem w kadrze.

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Carlitos daje Wiśle zwycięstwo nad Pogonią
Następny artykułBartosz Kapustka wypożyczony do Bundesligi