Wenger zostaje na dłużej!

0
Arsene Wenger

Panowanie francuskiego menedżera na Emirates Stadium potrwa co najmniej dwa lata dłużej! Arsenal potwierdził, że Wenger pozostanie na stanowisku do 30 czerwca 2019 roku.

Włodarze klubu po podpisaniu nowego kontraktu z trenerem stwierdzili, że Kanonierzy mają w przyszłości wygrywać najważniejsze trofea, a Arsene Wenger jest idealną osobą, by poprowadzić klub do sukcesu.

Francuz pracuje w klubie od 1996 roku i w tym czasie trzykrotnie został mistrzem Anglii, a siedem razy wygrywał krajowy puchar.

Wenger jednak “in”

Chociaż w obecnym sezonie kibice Arsenalu byli mocno podzieleni pod względem oceny trenera, klub zdecydował się przedłużyć z nim umowę. Wielu kibiców podczas spotkań Kanonierów prezentowała flagi czy szaliki z napisem “Wenger out”, jednak ich życzenie jeszcze długo nie zostanie spełnione.

Wenger out

Największym zarzutem fanów “The Gunners” wobec menedżera jest brak rozwoju zespołu. Arsenal od wielu lat zajmuje miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów, jednak w tych rozgrywkach nie jest w stanie osiągnąć sukcesu. W ostatnich latach Kanonierzy odpadali z tych rozgrywek na początku fazy pucharowej, w obecnej edycji natomiast zostali rozniesieni przez Bayern Monachium w dwumeczu, w którym stracili dziesięć bramek.

Podobnie słabo drużyna zaprezentowała się w rozgrywkach ligowych, gdzie po raz pierwszy od wielu lat nie zdołała zakończyć sezonu w TOP4 i w przyszłym roku klub z Emirates Stadium zagra jedynie w Lidze Europy. Na koniec sezonu, trochę na otarcie łez, Arsenal wygrał Puchar Anglii po świetnym finale z Chelsea, ale czy ten triumf w jakikolwiek sposób może zamazać mizerne rozgrywki podopiecznych Arsene'a Wengera? Czy Francuz powinien zostać na dłużej na stanowisku? Na Wasze opinie czekamy w komentarzach!

Poprzedni artykułAl Mubarak: “Aguero zostanie w City”
Następny artykułZnamy powołania na Rumunię!