Vitolo – podróż do Madrytu z przesiadką w Las Palmas

0
vitolo

Wszystko wskazuje na to, że graczem Atletico Madryt zostanie Victor Machin Perez, czyli po prostu Vitolo. Kwota transferu ma wynieść 40 milionów euro. Właśnie tyle wynosi klauzula odstępnego zawodnika.

Wszystko byłoby proste, ale należy pamiętać, że “Los Colchoneros” mają zakaz transferowy i nowych zawodników będą mogli rejestrować dopiero w styczniu 2018 roku. Atletico znalazło jednak sposób na to, by kupić zawodnika, a ten jednocześnie przez pół roku nie siedział na ławce, ale był w rytmie meczowym i grał regularnie w piłkę.

Vitolo sam zapłaci klauzulę odstępnego wynoszącą 40 milionów euro ze środków, które otrzyma od Atletico. Krótko mówiąc, sam się wykupi z Sevilli. Jako wolny piłkarz przejdzie do Las Palmas, a w styczniu zostanie graczem klubu z Madrytu. Dzięki temu ominie go półroczny rozbrat z futbolem, a byłaby to dla niego bardzo niepożądana sytuacja, bo w perspektywie ma przecież mistrzostwa świata w Rosji.

Wedle zakazu transferowego nie można bowiem wypożyczyć piłkarza, którego się kupiło. Stąd taka decyzja Atletico. Dlatego też gdy Barcelona podczas zakazu kupiła Ardę Turana i Aleixa Vidala,  ci nie mogli przez pół roku grać w żadnym zespole.

Ten sposób przeprowadzenia całej transakcji potwierdza też dyrektor sportowy Las Palmas:

– Prezydent doszedł do porozumienia, więc jeśli Vitolo przeniesie się do Atletico Madryt, to dołączy do Las Palmas w ramach wypożyczenia do stycznia – zapowiedział Toni Cruz.

Zawodnik od jakiegoś czasu łączony był z ekipą “Los Colchoneros”. Sam też wysyłał dyskretne sygnały w przeciwną stronę. W ankiecie, gdy został poproszony o wybranie najlepszej publiki i najlepszego trenera, wskazał kolejno fanów Atleti i Diego Simeone.

Costa następnym wzmocnieniem?

To jednak nie koniec dobrych wieści dla kibiców “Los Rojiblancos”. Lada moment ma zostać ogłoszony powrót do klubu Diego Costy. Jednak w przypadku Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem nie będzie możliwości obejścia przepisów, a zatem napastnika czeka półroczny rozbrat z piłką.

Kontrakty z klubem przedłużyli ostatnio Saul Niguez, Koke i Jan Oblak. W sumie pięciu zawodników klubu ma klauzule odstępnego wynoszące 100 lub więcej milionów euro. Z pewnością odstraszą one skutecznie większość chętnych na zatrudnienie piłkarzy.

Poprzedni artykułOficjalnie: Damian Kądzior w Górniku Zabrze
Następny artykułNajsłynniejszy wychowanek wróci do Evertonu? Rooney blisko Goodison Park!