Virgil van Dijk poprosił o transfer

0
virgil-van-dijk
virgil-van-dijk

To, o czym spekulowano od kilku tygodni, otrzymało swoje oficjalne potwierdzenie. Virgil van Dijk wystosował pismo do Southampton, w którym poprosił o umożliwienie mu zmiany barw klubowych.

Zaledwie kilka dni temu Mauricio Pellegrino w jednym z wywiadów zdradził, że ma za sobą rozmowę w Virgilem van Dijkiem, który wyraźnie dał mu do zrozumienia, iż zamierza zmienić klub. Argentyński szkoleniowiec podjął decyzję o pozwoleniu ma na indywidualne treningi.

Sprawa zaszła dalej, bowiem reprezentant Holandii wystosował oficjalne pismo do klubu o możliwość transferu, a także podzielił się komunikatem na temat tej sytuacji:

– Odkąd otrzymałem zawiadomienie o zamiarze nałożenie na mnie przez klub kary grzywny w wysokości dwóch tygodniowych pensji, poczułem, że nie mam innego wyjścia. W ciągu sześciu ostatnich miesięcy odbyłem z przedstawicielami zarządu i trenerami wiele rozmów. Informowałem ich, że chcę opuścić klub w celu podjęcia nowego wyzwania. 
Jestem niezwykle ambitny i chcę osiągnąć jak najwięcej, by spełnić mój potencjał. Kariera zawodnicza jest naprawdę krótka. Stanowisko klubu tymczasem mocno mnie sfrustrowało. Jestem rozczarowany tym, że zapytania innych klubów były konsekwentnie odrzucane. Chciałbym podkreślić, że nigdy nie odmówiłem wyjścia na trening. Zostałem zapytany o swój punkt widzenia, po której to rozmowie menedżer powiedział mi, że chce zawodników w 100 procentach skoncentrowanych na Southampton i muszę oddalić się od pierwszego zespołu. Jako profesjonalistę dotknęły mnie sugestie, że to ja nie chciałem trenować. Miałem nadzieje, że zachowam dobre relacje ze wszystkimi w klubie, a w szczególności z kibicami. Ostatnie wydarzenia nieco to jednak zmieniły. Podkreślam, że jestem niezwykle wdzięczny Southampton za szansę, jaką otrzymałem. Nadszedł jednak czas na odejście. Cały czas mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie korzystne dla każdej ze stron.

Dojdzie do transferu?

W takiej sytuacji wszystko wskazuje, że jeśli znajdzie się chętny na van Dijka i wyłoży on kwotę odpowiadającą włodarzom Southampton FC, to dojdzie do transferu z udziałem tego zawodnika. Aktualnie brakuje spekulacji dotyczących zmiany barw klubowych Holendra. Kilka tygodni mówiło się, że zainteresowanie jego pozyskaniem wykazuje Liverpool FC, ale nie doszło do jakichkolwiek konkretów.

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – męczarnie na koniec kolejki w Gdyni
Następny artykułRekord transferowy – Davy Propper zawodnikiem Brighton & Hove Albion