Vincent Koziello odszedł z Nicei. Nieoczekiwany kierunek

0

Vincent Koziello po pięciu latach spędzonych w klubie OGC Nice zdecydował się na zmianę otoczenia. 22-letni środkowy pomocnik został zawodnikiem 1. FC Koeln, co należy uznać za zaskakujący wybór.

Vincent Koziello w 2013 roku jako 18 latek dołączył z AS Cannes do młodzieżowych zespołów OGC Nicea. Środkowy pomocnik błyskawicznie piął się po kolejnych szczeblach, aż w 2015 roku został pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny.

Młodzieżowy reprezentant Francji, który posiada polskie korzenie, nie miał problemów za zaaklimatyzowaniem się, a także wywalczenia miejsca w pierwszym składzie. Potwierdza to fakt, że Koziello ma na swoim koncie 102 występy w barwach klubu z Nicei. Jego bilans to cztery gole i osiem asyst.

Można było się spodziewać, że 22-latek zmieni barwy klubowe, bowiem był obserwowany przez wiele klubów z europejskiej czołówki. Tymczasem zdecydował się on na nieoczekiwany kierunek. O ile Bundesliga jest bez wątpienia miejscem, w którym będzie się rozwijał, to jednak nie wiadomo jak długo będzie mu dane w niej grać, gdyż został zawodnikiem ostatniego klubu w tabeli – 1. FC Koeln.

Francuz z nowym klubem podpisał 4,5-letni kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. Koziello przyznał, że klub z Kolonii był na niego niezwykle chętny:

– 1. FC Koeln niestrudzenie dążyło do tego, aby mieć mnie u siebie w składzie. Odbyliśmy kilka rozmów, po których czułem się bardzo dobrze. Przychodzę do dużego klubu w dobrej lidze i mam ambicje, aby pomóc drużynie w osiągnięciu wyznaczonych celów.

Koziello w czwartek odbędzie pierwszy trening z drużyną, przez co zapewne najbliższy mecz Bundesligi obejrzy z trybun. 1. FC Koeln w sobotę zmierzy się z Hamburgerem SV. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 3.60.


Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułTheo Walcott odejdzie z Arsenalu Londyn jako niespełniony talent
Następny artykułBruk-Bet zakontraktował młodzieżowego reprezentanta Gruzji