VARto było czekać. System wideoweryfikacji zawita do Premier League!

0

Parafrazując jeden z rapowych klasyków: VAR uderza jak z nieba grom, na ten system czekał niejeden ziom. Tak, proszę państwa, system wideoweryfikacji pojawi się w końcu na boiskach Premier League!

Presja na angielskim związku piłki nożnej była coraz większa, a ostatnie błędy sędziów tylko ją wzmocniły. Anglicy system VAR wprowadzą w najwyższej klasie rozgrywkowej od początku sezonu 2019/2020. Tym samym dołączą do coraz szerszego grona lig, które stosują technologię powtórek wideo. Przypomnijmy, że latem dołączyła do nich hiszpańska La Liga, a od sezonu 2017/2018 działa on na boiskach naszej Ekstraklasy. Kibice Premier League długo musieli czekać na jego wprowadzenie.

W kwietniu bieżącego roku zespoły Premier League zdecydowały, że ów system nie pojawi się w lidze i nie będzie wsparciem dla sędziów. Jednak testy były prowadzone w Pucharze Ligi Angielskiej oraz w Pucharze Anglii. Wypadły one na tyle pozytywnie, że zdecydowano się je wprowadzić na stałe do meczów Premier League.

Od września są prowadzone również testy na sucho, czyli bez kontaktu z głównym arbitrem. Objęte testowaniem były poszczególne spotkania anielskiej ekstraklasy. Ta generalna próba ma być prowadzona do końca bieżących rozgrywek, a jej celem ma być wypracowanie odpowiedniego modelu komunikacji decyzji kibicom zgromadzonym przed telewizorami.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułMecze Towarzyskie TYPY do meczu Brazylia – Urugwaj
Następny artykułLiga Narodów TYPY do meczu Holandia – Francja