Valeri Kazaiszwili zmienił klub. Będzie grał w MLS

0

Reprezentant Gruzji swoją karierę będzie kontynuować za oceanem. Valeri Kazaiszwili po sezonie spędzonym na wypożyczeniu w Legii Warszawa, przeniesie się do Major League Soccer.

24-letni zawodnik do stołecznego zespołu przychodził jako gracz, który ma być solidnym wzmocnieniem. Piłkarz, który w drużynie Jacka Magiery miał być motorem napędowym Legii Warszawy walczącej w Lidze Mistrzów, nie odnalazł się w popularnych “Wojskowych”. Valeri Kazaiszwili nie spełnił pokładanych w nich nadziei. Reprezentant Gruzji w poprzednim sezonie odnotował 16 występów, w których wyłącznie raz wpisał się na listę strzelców i zaliczył dwie asysty. To spowodowało, iż Legia Warszawa po półrocznym wypożyczeniu, nie zdecydowała się na opcję wykupu i Gruzin wrócił do Vitesse Arnhem.

Kazaiszwili w przyszłym sezonie nie będzie występować także w holenderskiej drużynie. Zespół występujący w Eredivisie zdecydował się sprzedać swojego zawodnika. Gruzin skorzystał z ciekawej oferty, bowiem od pierwszego lipca 2017 roku zostanie piłkarzem klubu występującego w Major League Soccer – San Jose Earthquakes. Władze zespołu ze stanu Kalifornia nie zdradziły kwoty tej transakcji.

– Szukaliśmy młodego, ofensywnego piłkarza, który podekscytuje kibiców i będzie mógł zostać z nami na długi czas. Te cechy znaleźliśmy u Vako. Chcieliśmy zawodnika, który potrafi grać jeden na jednego, który widzi bramkę, który chce dodać na boisko iskrę – powiedział na temat nowego zawodnika San Jose Earthquakes dyrektor sportowy tej drużyny, Jesse Fioranelli.

Kazaiszwili po raz pierwszy w karierze zagra w klubie spoza Europy. Dodatkowo 24-latek zakończył swoją przygodę z Vitesse Arnhem, która trwała od 2011 roku.

Poprzedni artykułJuventus chce sprowadzić Danilo
Następny artykułBłyskawiczny upadek Bastii – z Ligue 1 do III ligi w kilka tygodni