Valere Germain odszedł z AS Monaco. Kierunek Marsylia

0
Valere Germain odszedł z AS Monaco

Po 12 latach zakończyła się przygoda Valere Germaina z AS Monaco. Francuz będzie wciąż występował w Ligue 1, ponieważ będzie zawodnikiem Olympique Marsylia.

Francuski zawodnik do AS Monaco przyszedł w 2005 roku, kiedy był jeszcze juniorem. Valere Germain w młodzieżowych drużynach z księstwa występował przez sześć lat, a w 2011 roku było mu dane zadebiutować w pierwszym zespole. 27-latek w popularnych “Les Rogue et Blanc” występował przez sześć lat, podczas których miała miejsce roczna przerwa. Wtedy, w sezonie 2015/2016, Germain został wypożyczony do Nicei, w której radził sobie wyśmienicie – w 38 występach zanotował 14 trafień.

Zawodnik, który notabene urodził się w Marsylii, w barwach AS Monaco zagrał w dokładnie 200 spotkaniach. Jego bilans to 49 goli oraz 21 asyst. Germain w minionym sezonie był głównym ogniwem swojego zespołu, bowiem zagrał w 60 meczach i zaliczył 17 bramek oraz pięć asyst.

O odejściu Germaina z AS Monaco poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony tego klubu. – Nasze drogi się rozchodzą, ale on na zawsze pozostanie już dzieckiem Monaco. Nie ukrywamy wzruszenia, żegnając się z nim. On chce jednak napisać nowy rozdział w swojej karierze. Za wszystko serdecznie mu dziękujemy – powiedział wiceprezes AS Monaco, Wadim Wasiljew.

27-letni napastnik nie musiał długo czekać na znalezienie nowego pracodawcy. Od razu pojawiły się spekulację, że zagra w Olympique Marsylia, co zostało potwierdzone zaledwie kilkadziesiąt minut później.

Germain ze swoim nowym klubem podpisał czteroletni kontrakt. Mówi się, że kwota transferu to osiem milionów euro, jednak jest to niepotwierdzona informacja.

Poprzedni artykułME U-21 – Włosi pokonują Niemców, oba zespoły w półfinale
Następny artykułFabio Cannavaro – Od chłopca do podawania piłek po mistrza świata