Urby Emanuelson wraca do ojczyzny

0

Urby Emanuelson po sześciu latach spędzonych na obczyźnie ponownie będzie reprezentować barwy klubu z Holandii. 31-letni pomocnik został zawodnikiem FC Utrecht.

17-krotny reprezentant Holandii jest wychowankiem Ajaksu Amsterdam. Urby Emanuelson po kilku latach spędzonych w akademii tego zespołu przebił się do pierwszej drużyny, w której zadebiutował mając zaledwie 18 lat.

Holender w barwach Ajaksu w Eredivisie rozegrał 172 spotkania, w których zdobył 17 goli oraz zanotował 22 asysty. Emanuelson w 2011 roku przeniósł się do AC Milan, a następnie swoją zagraniczną przygodę kontynuował w Fulham, AS Roma, Atalancie, Hellas Verona czy Sheffield Wednesday.

Emanuelson szczególnie w tym ostatnim klubie nie dostał zbyt wielu szans. Holender na zapleczu Premier League wystąpił wyłącznie w jednym meczu i nie jest dziwne, że włodarze Sheffield Wednesday zrezygnowali z jego usług.

Pomocną dłoń do reprezentanta Holandii wyciągnął klub z jego ojczyzny – FC Utrecht. Emanuelson z Shefield Wednesday przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego, a z nowym zespołem podpisał roczny kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2018 roku.

W samych superlatywach o wychowanku Ajaksu Amsterdam wypowiadał się działacz klubu z Utrechtu, Erik ten Hag:

– Urby ma doskonałe właściwości techniczne i jest dynamiczny. Te cechy pasują do naszego stylu gry. On kocha futbol, ma ambicje i przynosi tutaj dużo międzynarodowego doświadczenia. Liczymy na to, że będzie miał wpływ na graczy na boisku i poza nim.

Poprzedni artykułAntonio Cassano zawodnikiem Hellas Verona
Następny artykułAmine Harit zasilił szeregi Schalke