UEFA wzmaga śledztwo dotyczące finansów Paris Saint-Germain

0

Komisja do spraw kontroli Finansowego Fair Play nie odpuszcza Paris Saint-Germain. Mistrzom Francji grozi kara, która może zmusić ich do sprzedaży piłkarzy.

Poprzednie dochodzenia dotyczące finansów Paris Saint-Germain nie wykazały niezgodności działań klubu z zasadami Finansowego Fair Play, ale to nie oznacza końca śledztwa. UEFA z powodu sprzecznych wniosków kolejnych komisji postanowiła dalej badać sprawę, a głównym powodem ponownego jej rozpatrywania są ewentualne błędy w ocenie umów sponsorskich klubu z Paryża. Chodzi tu o rzekome przyjmowanie dodatkowych pieniędzy od sponsorów z Kataru, by dochód klubu uległ sztucznemu zwiększeniu.

UEFA wprowadzając Finansowe Fair Play chciała, by wydatki i przychody klubów były zbilansowane, co miałoby chronić mniejsze drużyny. Na razie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, że ten plan wypalił. Jeśli specjalna komisja dopatrzy się niezgodności praktyk Paris Saint-Germain z przyjętymi zasadami, klub z Francji może czekać surowa kara. Możliwe jest nawet wykluczenie z europejskich pucharów, ale tego się nie spodziewamy. Bardziej prawdopodobna jest kara finansowa, która zmusiłaby “PSG” do sprzedaży jednej z gwiazd. Na to czeka Real Madryt, który ma już odłożone pieniądze na zakup Neymara lub Kyliana Mbappe.


Już  w środę kolejne mecze 1/16 finału Carabao Cup, a w tej fazie zobaczymy między innymi pojedynek Liverpoolu z Chelsea. Analizę, zapowiedź oraz propozycję typów do tego spotkania znajdziecie w tym miejscu.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułJose Mourinho – Nie przegraliśmy meczu, a to dla nas ważne
Następny artykułTroy Deeney – Nienawidzę Virgila van Dijka