UEFA wprowadza nowy format rozgrywek klubowych. Poza Ligą Mistrzów i Ligą Europy europejskie zespoły będą rywalizować także w UEL2.

W połowie września na naszych łamach informowaliśmy Was, że UEFA zamierza wprowadzić trzeci format europejskich pucharów. Dziś doczekaliśmy się na potwierdzenie tych doniesień. Europejska federacja piłkarska chce, by coraz więcej klubów z jak największej ilości państw brało udział w organizowanych przez nią rozgrywkach i tym samym od sezonu 2021/22 powstanie UEL2. Co zmieni wprowadzenie nowych rozgrywek klubowych?

Dzięki takiej zmianie w trzech formatach organizowanych przez UEFA będziemy oglądać zespoły z co najmniej 34 krajów. Liczba drużyn występujących w Lidze Mistrzów nie ulegnie zmianie, zmniejszy się natomiast Liga Europy, bowiem w fazie grupowej zamiast 48 drużyn, będą startowały 32. W UEL2, czyli na trzecim szczeblu rozgrywek zobaczymy cztery grupy składające się z ośmiu drużyn. Zwycięzcy grup będą awansowali do fazy pucharowej turnieju, natomiast drużyny z drugich miejsc oraz zespoły, które w Lidze Europy uplasowały się na trzeciej lokacie zagrają o prawo gry w 1/16 finału UEL2.


Już w poniedziałek czeka na nas naprawdę ciekawie zapowiadający się mecz w LOTTO Ekstraklasie – Piast Gliwice zagra z Pogonią Szczecin. Kto wygra? Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą, zapowiedzią oraz propozycjami typów do tego spotkania.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.