Liverpool odpowie za zachowanie kibiców przed środowym starciem w Lidze Mistrzów. Przypomnijmy, że kibice “The Reds” obrzucili autokar, w którym na stadion jechali piłkarze Manchesteru City.

Liverpool w środowy wieczór zachwycił piłkarski świat. Takie zdanie można wypowiedzieć na temat piłkarzy Jurgena Kloppa, którzy obnażyli wszystkie słabości mistrzów Anglii i pokonali ich aż 3:0, tym samym robiąc ogromny krok w kierunku półfinału Ligi Mistrzów. Niestety podobnego zdania nie możemy mieć o kibicach “The Reds”. Ci przed wielkim spotkaniem obrzucili autokar, w którym na stadion zmierzali gracze Manchesteru City. W stronę szyb polecały butelki, puszki i kamienie, a auto zostało uszkodzone. Klub z czerwonej części Merseyside przeprosił za zachowanie fanów rywali, ale kary nie uniknie.

– Bardzo przepraszamy Pepa Guardiolę, jego piłkarzy, asystentów oraz działaczy. Zachowanie grupy ludzi było całkowicie nieakceptowalne, klub będzie współpracować z policją w celu identyfikacji osób odpowiedzialnych za to zdarzenie – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Liverpool.

Dziś Europejska Unia Piłkarska, znana lepiej jako UEFA, wszczęła postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie. Na jej rozstrzygnięcie będziemy musieli poczekać do końca maja, a więc ewentualne sankcje będę obowiązywać Liverpool już w przyszłym sezonie.


Podopieczni Sama Allardyce'a już 7 kwietnia rozegrają derbowe starcie na Goodison Park. Faworytem tego meczu według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet będzie rzecz jasna Liverpool – kurs na wygraną “The Reds” wynosi 1,70. Remis wyceniany jest na 3,80, natomiast zwycięstwo Evertonu na 5,00.

Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90