Twórca Facebooka chce wykupić Tottenham Hotspur! Ogromne pieniądze na stole

0
Tottenham

Angielskie media donoszą, że Marc Zuckenberg, twórca najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie, chce wykupić Tottenham Hotspur! Nie będzie to jednak łatwe zadanie. 33-letni przedsiębiorca oferuje miliard funtów, natomiast obecny właściciel żąda dwukrotnie wyższej kwoty.

Marc Zuckenberg od dłuższego czasu nosi się z zamiarem kupna klubu piłkarskiego. Jego wybór padł na Tottenham Hotspur, który w poprzednim sezonie zakończył ligowe zmagania na drugim miejscu. Pierwsze rozmowy z Joe Lewisem, obecnym właścicielem klubu, miały miejsce już w 2014 roku. Wówczas Zuckenberg był skłonny wydać ,,zaledwie” 882 miliony funtów. Oferta nie została przyjęta przez Lewisa, którego majątek według magazynu Forbes wynosi 5,3 miliarda dolarów.

Szóste miejsce

Taka fortuna pozwala Lewisowi uplasować się na szóstym miejscu w rankingu najbogatszych Brytyjczyków. 80-letni biznesmen z Londynu na pieniądzach zna się więc, jak mało kto. Jego zdaniem oferta Zuckenberga jest nie do zaakceptowania, ponieważ Tottenham Hotspur jest wart co najmniej 2 miliardy funtów.

To chyba zaporowa cena dla twórcy Facebooka, który zaoferował tylko 120 milionów więcej niż przed trzema laty. Biznesmen na pewno będzie musiał w najbliższym czasie przeanalizować sytuację i zastanowić się, czy zainwestowanie tak dużej sumy pieniędzy będzie dla niego opłacalne.

Na fali

Ostatnie lata były dla Tottenhamu bardzo udane. Klub dołączył do ścisłej brytyjskiej czołówki i ostatnie trzy sezony zakończył w czołowej piątce Premier League. Dobre wyniki przekładają się oczywiście na coraz większe zyski po stronie właściciela.

Poprzedni artykułCeballos przyjdzie, kto odejdzie? Zmiany w Realu Madryt!
Następny artykułAntonio Rudiger nowym nabytkiem Chelsea