Trwa amerykański zaciąg Legii Warszawa

0

Kwestią formalną jest oficjalne zaprezentowanie w Legii Warszawa Briana Iloskiego. Wszystko wskazuje, że to nie będzie jedyny Amerykanin, który dołączy do zespołu mistrza Polski. Portal “Legia.net” informuje, że do stolicy Polski trafi także inny zawodnik ze Stanów Zjednoczonych – Amos Shapiro-Thompson.

Amos Shapiro-Thompson trenuje z rezerwami Legii Warszawa od początku zimowego okresu przygotowawczego. Działacze klubu i sztab szkoleniowy ma być zadowolony z poczynań tego zawodnika i wkrótce ma zostać podpisany z nim kontrakt.

17-latek z bardzo dobrej strony pokazał się w meczu sparingowym przeciwko młodzieżowej drużynie Juventusu Turyn, w którym zdobył dwie bramki. Jego dawny szkoleniowiec, Chris Kane, w rozmowie z portalem “Legia.net” zdradził, że pomocnik mógł liczyć na angaż w klubie z MLS, ale jego styl gry zdecydowanie bardziej pasuje do Europy:

– Amos mógł zostać w USA i jako lokalny zawodnik podpisać umowę z klubem MLS, w którym trenował. Mowa tu o New England Revolution. Był jednym z kandydatów do tej roli. Innym rozwiązaniem było uczestnictwo w drafcie i walka o miejsce w innym zespole. To jednak piłkarz prezentujący europejski styl gry. Moim zdaniem, mając takie ambicje, wyjazd ma dla niego większy sens.

Za transferem Shapiro-Thompsona do Legii Warszawa stoi dyrektor sportowy, Ivan Kepcija. Chorwat interesował się tym graczem jeszcze za czasów pracy w Dinamie Zagrzeb, w którym 17-latek w przeszłości był testowany.

Shapiro-Thompson urodził się 1 listopada 2000 roku. Pomocnik pochodzi z Worthington w stanie Massachusetts. Zawodnik ma za sobą występy w amerykańskich kadrach do lat 14 oraz 15. Gracz trenował m.in. w akademii klubu MLS, New England Revolution, a ostatnio reprezentował zespół Milton Academy rywalizujący w młodzieżowej lidze NEPSAC.

Legia Warszawa w najbliższy piątek na własnym stadionie zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Bukmacher Fortuna na wygraną mistrzów Polski oferuje kurs @ 1.56


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZLegia.net
Poprzedni artykułDobre wieści w sprawie Faouziego Ghoulama
Następny artykułNiesamowita sztuczka Cristiano Ronaldo przed rzutem karnym