Transferowa ofensywa Korony, aż sześciu nowych zawodników

0
Korona Kielce

Piłkarze Korony Kielce zakończyli obóz przygotowawczy w Bremie. Sztab szkoleniowy musiał zdecydować, którym z testowanych zawodnków dać szansę, a z którymi zakończyć współpracę. Oficjalna strona klubu poinformowała, że do Korony dołączy sześciu zawodników.

Już tylko niecały tydzień pozostał do inauguracji nowego sezonu Ekstraklasy. Kluby dokonują wzmocnień, licząc na to, że przed pierwszym gwizdkiem sędziego uda im się skompletować drużynę i w najmocniejszym składzie rozpoczną rywalizację w lidze. Aż sześciu zawodników podpisało w sobotę kontrakty z Koroną Kielce. Drużynę Gino Lettieriego wzmocnili: Fabian Burdenski, Michał Gardawski, Shawn Barry, Zlatan Alomerovic, Matthias Hamrol i Ivan Jukić.

Syn właściciela

Tylko jeden piłkarz z całej grupy występował wcześniej w Ekstraklasie. To Fabian Burdenski, który w sezonie 2013/2014 występował w Wiśle Kraków. Nie wiodło mu się jednak najlepiej i w całym sezonie rozegrał tylko 146 minut. Ani jednego meczu nie rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty. Ekstraklasowa przeszłość nie jest jedynym znakiem, który wyróżnia Burdenskiego. 25-letni środkowy pomocnik jest synem Dietera Burdenskiego, właściciela Korony Kielce.

W żadnym polskim zespole nie występowali dotąd Michal Gradawski i Matthias Hamrol, choć obaj posiadają polskie obywatelstwo. Do tej pory związani byli jedynie z niemieckimi klubami. 26-letni Gradawski, który występuje na pozycji skrzydłowego, za sobą ma też występy w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec do lat 16 i 17. Portal Transfermarkt wycenia go na 250 tysięcy euro. Z kolei Hamrol ma 23 lata i jest bramkarzem.

Wyjątkowy Jukić

Aż sześciu zawodników podpisało kontrakty z Koroną, ale tylko jeden z nich nigdy wcześniej nie występował za naszą zachodnią granicą. To 21-letni Ivan Jukic z Chorwacji, występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Mimo młodego wieku zawodnik zdążył rozegrać 23 spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Chorwacji.

Z drużyną z województwa świętokrzyskiego związali się jeszcze 26-letni Zlatan Alomerovic i 27-letni Shawn Barry. Alomerovic przez wiele lat strzegł dostępu do bramki w młodzieżowych drużynach Borussii Dortmund. Z kolei Barry to dobry znajomy Gino Lettieriego. Obecny trener piłkarzy Korony Kielce z Amerykaninem spotkał się już w FSV Frankfurt.

Poprzedni artykułCosta i Bernardeschi blisko Juventusu, Danilo zostaje w Realu!
Następny artykułDramatyczne sceny podczas sparingu Ajaksu – Abdelhak Nouri walczył o życie