Towarzyskie El Clasico dla Barcelony

0
barca-icc

FC Barcelona pokonała na Hard Rock Stadium w Miami Real Madryt 3:2 w swoim ostatnim meczu podczas International Champions Cup 2017. Tym samym ekipa ze stolicy Katalonii zwyciężyła w amerykańskiej części zmagań.

Barca bardzo szybko objęła prowadzenie. Już w trzeciej minucie gola na 1:0 zdobył Lionel Messi. Argentyńczyk minął Sergio Ramosa i Lukę Modricia, a piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od nogi Raphaela Varane'a i wylądowała w bramce Królewskich.

Cztery minuty później było już 2:0. Neymar przeprowadził akcję lewą stroną i zagrał pikę wzdłuż szesnastki, tam przepuścił ją jeszcze Luis Suarez a ta trafiła do nadbiegającego Ivana Rakiticia, który mocnym strzałem nie dał szans Keylorowi Navasowi.

Barcelona miała jeszcze doskonałe sytuacje do podwyższenia prowadzenia, ale piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki Realu. Czego nie potrafili zrobić zawodnicy Ernesto Valverde, zrobili gracze Zinedine'a Zidana. W 14. minucie po doskonałej akcji Mateo Kovacić zdobywa kontaktowego gola.

W 36. minucie było już 2:2. Rzut rożny wykonywała Barcelona, ale to “Los Blancos” przejęli piłkę, wyprowadzili świetną, błyskawiczną kontrę, którą ze stoickim spokojem wykończył Marco Asensio.

W 50. minucie Barcelona znów wyszła na prowadzenie. Doskonałym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Neymar, a Gerard Pique musiał tylko dostawić nogę.

Potem więcej okazji mieli “Królewscy”, ale albo zawodnicy pudłowali albo na ich drodze stawał rozgrywający dobre zawody Jasper Cillessen.

Barcelona jest jedyną drużyną, która wygrała wszystkie trzy rozegrane spotkania podczas amerykańskiej części International Champions Cup. Pokonała 2:1 Juventus, 1:0 Manchester United i 3:2 Real Madryt. Warto zauważyć, że zwycięstwa te miały miejsce w czasie, gdy mówi się głównie o transferze Neymara do PSG. Wydaje się, że nie wpłynęło to na postawę samego zawodnika, który w całym turnieju prezentował się bardzo dobrze i strzelił trzy gole.

Kolejne El Clasico już lada dzień. 13 i 16 sierpnia oba zespołu zmierzą się podczas dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii.

FC Barcelona – Real Madryt 3:2 (2:2)