Tomasz Łapiński wrócił do Widzewa Łódź. Nowa rola byłego piłkarza

0

Tomasz Łapiński to prawdziwa legenda Widzewa Łódź. Piłkarz po zakończeniu kariery pracował w tym klubie jako asystent Franciszka Smudy czy jako samodzielny trener. Łapiński ponownie rozpoczyna przygodę z łódzkim klubem, lecz tym razem przydzielona mu została jeszcze inna rola.

Odkąd współwłaścicielem Widzewa Łódź została firma deweloperska Murapol SA głośno mówi się o wysokich aspiracjach tego klubu. Celem jest powrót do LOTTO Ekstraklasy – w związku z tym prowadzenie zespołu powierzono Franciszkowi Smudzie, a także dokonano kilku wzmocnień w postaci zawodników z doświadczeniem w wyższych ligach. Działania właścicieli potwierdzają, że budowanie zespołu, to także pozyskiwanie ludzi z przeszłością w Widzewie, którzy aktualnie mogą w inny sposób wnieść coś do klubu. Potwierdzeniem tego jest zatrudnienie Tomasza Łapińskiego.

Łapiński to były piłkarz, który może się pochwalić największą liczbą występów w historii Widzewa Łódź. 48-latek w tym klubie był już trenerem, a także asystentem Smudy. Teraz czeka go nowe wyzwanie, bowiem został mianowany doradcą zarządu do spraw sportowych.

Budujemy zespół, który będzie odpowiadał za kwestie sportowe w klubie, m.in. szukał piłkarzy do drużyny. Ja mam być jego częścią. Do tej pory nikt nie proponował mi takiej roli. Teraz dostałem ofertę i chętnie z niej korzystam. Cieszę się, bo wracam do domu, do Widzewa, a do tego będę współpracował z ludźmi, których dobrze znam – powiedział były zawodnik w rozmowie z “Wyborczą”.

Łapiński w ostatnim czasie był ekspertem stacji telewizyjnej Polsat Sport, a także pracował jako dyrektor sportowy Sokoła Aleksandrów.

Poprzedni artykułLegia pozbyła się transferowej wpadki
Następny artykułDarko Jevtic wyzdrowiał! Może wrócić do gry już w weekend